| Nextone a întrebat:

De ce uneori nu te poti desparti de persoana iubita desi te mai face sa suferi si nu esti prea fericita cu el/ea? In cazul meu elhee hee

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ai sa renunti la un moment dat!
Pentru ca lasandu-l in ritmul de "ma face sa sufar" el nu o sa se schimbe, nu o sa va puteti corecta greselile si o sa vina ziua cand o sa pui punct.tu ca te saturi sau el definitiv.
nu poti acum pentru ca nu ai avut niste principii despre baiatul pe care-l vrei langa tine. daca era asa, nu te indragosteai imediat de un baiat care sa te faca sa suferi

| Ririru a răspuns:

Cred ca atunci cand iubesti iti vine greu sa renunti la persoana. Probabil te gandesti "Hai ma, poate se schimba, poate e o perioada, poate, poate, poate. ". Eu sunt de parere ca trebuie sa iubesti cu defecte cu tot. Sa te gandesti daca CHIAR trebuie sa te desparti de el, dar sa fie foarte sigur.

| cupcake02 a răspuns:

Am citit mai de mult un articol care mi s-a parut foarte bun despre de ce ne este atat de greu sa trecem peste o despartire. Zicea ca unele persoane sufera mai mult cand trec printr-o despartire decat ar suferi daca un membru al familiei lor ar muri, si intr-adevar, sunt unii care efectiv devin pierduti. Scria acolo si ca intr-o relatie serioasa si frumoasa, te obisnuiesti cu compromisuri mici: x sa nu faca ce nu iti place tie, tu sa nu faci ce nu ii place lui x, mergeti intr-un loc pentru ca va place amandurora etc. Mici "sacrificii" care exista in orice relatie. Si obisnuindu-ne cu lucrusoarele astea mici ne schimbam automat. Eu cred ca cei care sufera enorm de mult dup o despartire pur si simplu nu sunt capabili sa gaseasca fericire in afara acelei persoane, ca nu sunt capabili sa se regaseasca pe ei insisi, asa cum erau inainte de acea relatie si asa cum sunt ei de fapt. Este greu, foarte greu, sa fii nevoit sa renunti la o parte din tine dintr-o data...

| AnnaMaria a răspuns:

Pentru ca il iubesti.mult de tot...si orice ar face e al tau, nu poti sa renunti la el

| Pufi02 a răspuns:

Poi probabil il iubesti prea mult sa renunti la el si ai face orice sa fie el fericit asta chiar daca tu esti nefericita.Sau iti e teama sa nu regreti mai tarziu ca ai facut asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea prea multa face sa nu vezi, sa nu auzi si sa nu observi.Dar dupa primele saptamani de stat pe,, norisorii roz,,, doar dragostea adevarata rezista. Dupa primii 2 ani de dragoste(intre cei casatoriti de ex.), doar dragostea nemarginita, divina rezista.Cea din urma e dragostea ideala.

| jamillaemilia a răspuns:

Pai.este persoana iubita,in primul rand,asa ca il accepti cu defecte cu tot,dar daca in acelasi timp nu esti fericita, tind sa cred ca nu mai este dragoste intre voi ci numai obisnuinta, stii ca este acolo tot timpul