| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni cu suflet foarte bun nu au noroc in dragoste?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca viata e plina de rahat si injusta eu am si renuntat la dragoste numai parte de panarame am avut un amic de-al meu la fel ca mine e nu si-a gasit prietena si isi doreste sa aiba, asta e viata.

| TitiDrLove a răspuns:

Asa sunt si eu. si iti voi spune de ce.
fiindca in lumea asta 95% din baieti sunt cei ce umbla cu 4 fete deodata si 90% din fete sunt cele carora le plac astfel de baieti! doar 10% din fete doresc cei 5% din baieti,fiind foarte putini. se ajunge la intrebarea ta.
ps: un om bun care pune suflet in relatie,nu mai e apreciat! Acum o relatie nu se mai bazeaza pe incredere,comunicare,pasiune, romantism ci doar pe nebunii, bani si tot felul de gesturi nebunesti(cum ar fi umblatul cu 3 deodata sau cu unul 2 zile, 3 zile cu altul.etc.)
funda?

| Nicky29 a răspuns:

Pentru ca norocu nu exista esti bun la suflet dar daca esti prost nu te astepta sa profesezi prea mult in treaba asta. De exemplu eu ii ajut pe cei din jur dar de ce sa ii dau la unu bani cand imi cere de paine si el de fapt sa isi ia droguri nu am facut oare rau?
De ce sa scot o fata la pizza si sa ii dau bani cand pot sa ma duc la o dama de lux?
De ce sa pun suflet intr-o relatie cand pot sa ii satisfac fetei interesele?
De ce sa dau sfaturi din suflet pe TPU cand pot sa postez cel mai rational raspuns?
De ce sa dau 1 leu la cel de pe strada si sa astept ca Dumnezeu sa imi scoata iubirea in cale cand pot sa ii dau la una 1 leu? (1 leu simbolic vorbind poate fi vb de o suma mai mare)
Crezi ca dupa ce ai avut un suflet toata viata foarte bun la batranete mori impacat?
Fiecare om isi doreste ce are altu in inima lui daca ai suflet bun si vezi cum tu iti dedici viata iubirii si nu poti prinde nimic la pat iti doresti sa ai un suflet rau sa le prostesti imediat si viceversa daca le prostesti imediat iti doresti sa ai un suflet bun sa le iubesti.

| OnlyGirl a răspuns:

Pentru ca ei stiu sa iubeasca si la randul lor sunt luati de prosti, nimeni nu le acorda prea multa importanta. Aproape toti baietii si fetele din ziua de azi sunt atrasi de tupeu si de bani, dar nimeni nu vede dincolo de aparente.De cele mai multe ori cei cu suflet bun sunt cei care sufera cel mai mult, dar se va intoarce roata si va veni si vremea lor cand vor fii iubiti la fel de mult.

| SteauaNordului a răspuns:

Daca as stii raspunsul poate as fi mai fericita

cei sufletisti sunt luati de prosti, de slabi si isi gasesc usor persoane rele care sa le franga inima.
cu cat esti mai deschis si bun cu atat esti mai vulnerabil si accesibil oricui

| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna happy. Buna intrebare :-

| CatMeadow a răspuns:

Pentru ca nu toti cei care iubesc au suflet bun. sa iubesti e una.dar sa fi iubit? imm

| Iluzionistul69 a răspuns:

Marea majoritate a fetelor din ziua de azi sunt materialiste/panarame, nu pun suflet intr-o relatie bazata pe iubire si comuniune pentru familie, doar 10% ofera iubire sincera cu adevarat restul de 90% (panarame viciate)

| Naghy a răspuns:

Pot så spun cå în viatã am fost un gâscan ghionist si nu da sînt invidios dacå altul este mai destept ca mine sau reuste ceva ceea ce eu nu!
Chiar si pe fratele meu si asta-i foarte bine mai putin pentru mine
Armistitia minciuni si armistitiul tradari le-am confensat la aproape toate relatiile mele nu din partea mea şi din partea femeilor este greu când ajungi la oare ce vîrsta sa mai lasi si sa mai schimbi iarasi ajungi la exstaz în care zici o sa må bag sub aripa protectiei divine ramânand în asteptare cu rugaciuni posturi si dragostea de dumnezeu pînã intr-un final când constazi cå dumnezeu nu exzistå iar tu ai fost un paravan al minciunilor al tradarilor si rautatilor omenesti din care facem sau mai bine sp.am fc parte rezumatul exzamenului vieți este=Am fost un prost un orb crezând în vise si ruine mai bine må înasteam sub morminte.