| AnonymuSest a întrebat:

De ceva timp plac o fata, care era prietena foarte buna cu fosta mea iubita, am inceput sa fim "the best friend " cand m-am despartit de ea erau cele mai bune prietene, apoi au inceput sa se certe si ele, eu m-am imprietenit cu ea si asa as dori sa am o relatie de scurta/lunga durata cu ea, dar nu sh cum sa-i spun ca o plac si treburile astea, nu sunt la prima fata, dar simt ceva special si pentru ea ca si pentru fosta. Dar ma i-au emotiile cand sa o intreb daca vrea sa fim impreuna!
Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Buna. Se pare ca inca nu te-ai informat in privinta "the best friend " daca esti acolo se pare caci acolo vei si ramane. Relatia in cele mai multe cazuri cu persoanele cunoscute nu duce nici unde. Tinand cont de faptul ca a fost prietena cu iubita ta s-ar putea sa fie teapa chiar daca de inteles ca vrea. Acum daca incerci marea cu degetul vezi ce iesi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emotii o sa ai, indiferent cum vei proceda.
Fii sincer cu ea, spune-i ca ai sentimente sincere pentru dansa si ca ti-ai dori foarte mult sa va acordati o sansa.

| DiaAndra a răspuns:

Pai in primul rand nu o baga in "friend zone" ca ea va intelege gresit si va crede ca vrei sa fiti doar prieteni.In al doilea rand poti sa ii dai semnale ca o placi...adica iesiti mai mult peafara, vorbeste cu ea si chestii din astea apoi eu zic ca ai putea incerca sa o saruti big grin