| gggiiiaaannnaaa a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un prieten foarte multe lucruri.Cand vorbim imi spune ca sunt frumoasa si alte chestii si mi.am dat seama ca ma place.Intr.o seara ma sunat cu numar ascuns si am vorbit cu el si cu mai multi prieteni care spuneau ca ma place si ca el a vrut sa sune cu numar ascuns bla bla.Acum nu stiu ce sa cred.Nu e genul care sa.si bata joc de vreo fata si cand am vorbit la telefon era foarte serios.Cum imi pot da seam daca ma place cu adevarat si ca nu isi bate joc?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar daca va imprieteniti in mod real si pe parcurs iti vei da seama din comportamentul lui daca sentimentele lui fata de tine exprimate prin fapte sunt conforme cu cele exprimate prin vorbe.

6 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Cu numar ascuns cu prietenii. Inseamna ca te vorbeste pe la spate si imi imaginez situatii de genu "ma asta e buna rau". Mult noroc, ai gasit o comoara de baiat. suna foarte serios. Lasand gluma la o parte, haide sa fim seriosi acum. Cand iubesti pe cineva tii si tu mai intim tu mergi si urli in toata gura si le spui tuturor. eu sa zicem daca spuneam unu prieten si asta spunea la altii il strangeam de gat. pentru ca e ceva intim si privat, si nu trebuie sa stie tot poporul. Daca le-a spus la mai multi si mai si sta sa te sune cu ei in jur e clar ca nu are intentii serioase. Daca vreo o aventura bafta. daca vrei un iubit stabil si sa te iubeasca in primul rand, mda. noroc

| Scarlettt a răspuns:

Ii bate joc de tine cu prietenii lui. Agreez raspunsurile anterioare...

| SkyPilot a răspuns:

Partea asta cu sunatul cu numar ascuns este ciudata. Nu imi pot inchipui de ce a facut asa ceva. Si cand iti place cineva, este intre tine si persoana respectiva, nu aduci prietenii in relatie. Nu am decat doua explicatii, fie ca isi bate joc, fie ca nu gandeste prea bine.
Cel mai bine ar fi sa ii ceri o explicatie pentru acel telefon si sa iti iei deciziile in functie de ce iti spune.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Inca ceva: numai dupa o perioada de vorbit fata in fata poti sti daca o persoana te place cu adevarat.

| Neuronul a răspuns:

Coreeeect! straight face Te sună cu număr ascuns şi le vorbeşte tuturor despre tine, iar tu îl crezi băiat serios! raised eyebrows
E doar un puşti imatur! oh go on
Femeie, vezi-ţi de viaţă!winking

| GhostForest a răspuns:

Vrea sa te rezolve