| geims01 a întrebat:

De ceva vreme imi place de o fata dar mai mica de varsta ca mine si am o oarecare teama sa ma dau la ea.Ea vinde intr un magazin si eu de cate ori intram o priveam mereu si o admiram.Nu ne cunoastem si nici nu stiu parerea ei despre mine.Insa am observat ca ultima data cand am intrat in magazin cu toata aglomeratia ce era ea dintr-o data a aruncat privirea la mine.Mai mult ne-am intalnit intamplator pe strada eu fiind in masina asteptam pe cineva ea venea pe trotuar si cand m-a vazut ma privit lung apoi a privit in pamant scurt apoi i ma privit din nou si eu am salutat-o dar nu cred ca ma observat ca s-a uitat ar in jos si asa a tecut pe langa mine iar eu nu am facut nimic.Azi am fost iar azi si am incercat sa schimb cateva cuvinte si chiar a schimbat si ea cateva cu mine.Cum sa intru in vorba cu ea mai mult eventual nr. telefon credeti ca si ea ma observat pe mine. cum trebuie sa procedez.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Intreab-o direct daca vrea o relatie cu tine sau nu.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ai intrebat daca credem ca ea te-a observat pe tine? Pai nu e logic daca ai zis ca s-a produs niste schimburi de cuvinte intre voi doi? Jesus...

In fine, data viitoare cand ii zici "buna" nu ii mai zi cu capul in pamant sau in soapta, clar si raspicat sa te auda ca are un barbat langa ea care e hotarat sa faca treaba. " Uite cum sta treaba, eu te tot vad la magazinul asta si tinand cont ca avem aceleasi gusturi in materie de shopping m-am decis ca vreau sa te cunosc mai bine", ii tot timpul asta sa ai un zambet pe fata, sa para ca intr-o oarecare masura esti sarcastic. Dupa ce ea termina ce are de zis, scoti telefonul si ii spui "da-mi numarul tau, ar fi misto sa iesim la o cafea sa-mi povestesti care e raionul tau preferat", si iar razi.

Mai repet si astazi : Daca nu te simti destul de hotarat si pregatit, nu te duce, fetele simt nesiguranta si probabil o sa te refuze elegant. Fii fresh pe interior si emana energie pozitiva in exterior, capul sus, eye contact si da-i bataie!