| Marbella188 a întrebat:

De exemplu daca el se masturbeaza si pe urma iti introduce un deget in vagin, poti sa ramai gravida?
Sau doar daca s-a terminat? Sau intre timp daca el se termina, ii mai sta sculata pentru vreo 20 de minute? Sau asta inseamna ca nu s-a terminat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat teoretic cat si practic penisul ramane in stare de erectie atat timp cat NU se produce ejacularea sau atat timp cat se mentine excitarea. De regula dupa ce sperma este ejaculata in decurs de 1-2 minute erectia scade incet incet sau uneori mai brusc, pana dispare complet si penisul redevine flasc. Pentru a ramane gravida TU trebuie sa fii in mod obligatoriu in perioada fertila a ciclului menstrual in acel moment in care este intriodus degetul manjit cu sperma in vagin. Doar in acel moment se poate forma sarcina. Sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1 & 2. Doar dacă are spermă pe acel deget şi dacă fata e în perioada fertilă.
3 & 4. E posibil să nu piardă erecția după ejaculare. La fel cum se poate, în egală măsură, s-o piardă chiar dacă nu a ejaculat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ramai asa gravida, daca el ejaculeaza in vaginul tau in perioada fertila ramai.

Răspuns utilizator avertizat