| DyaDiiana19 a întrebat:

De la ce varsta e potrivit sa ai iubit/prieten?
P.S. Nu ma injurati, nu vreau sa-mi fac iubit, eram doar curioasa.
P.S.2 Am 12 ani

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna.Nu ca ar exista o varsta potrivita pentru a avea iubita/prieten.In ziua de astazi auzi si copiii de clasa I ca au iubiti.Eu de exemplu, primul prieten l-am avut in clasa a9-a. Fii sigura ca in clasele V-VIII nu o sa fie relatii serioase, rar am auzit de relatii serioase ce s-au dezvoltat din scoala generala si au durat foarte mult, dar exista si exceptii. Pe la 14-15 ani, cel putin, mi se pare potrivit sa ai un prieten, dar pana vei avea o relatie serioasa in adevaratul sens al cuvantului, o sa fie numai niste copilarii de relatii. La 12 ani daca simti nevoia sa ai un prieten si iti place de unul, nu este nimic anormal, dar sa ai rabdare pentru toate in viata.Fiecare lucrul se face la timpul lui:*

| DyaDiiana19 explică (pentru AnemonaP):

Multumesc mult :* O sa mai astept cateva raspunsuri, si aleg dupa. Ai mare dreptate happy

| AnemonaP a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Cu mare placere:*

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In timpul liceului este cel mai potrivit. Pana atunci invata sa stii care este diferenta dintre a avea un prieten si a avea un iubit: nu de altceva, dar sa stii ce cauti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca te referi la o relatia serioasa bazata pe adevaratele sentimente si pe care tinerii ar trebui sa le stapanesca eu zic ca de 15 -16 ani.
,, Iubit '' poti avea si la gradinita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 13 ani si eu intrebam daca sunt suficient de mare sa am o iubita. Au trecut vreo 4 ani de atunci si am ramas doar cu intrebarea, caci iubita n-a venit.
Ai timp si pentru asta, eu as recomanda macar 14-15 ani si o gandire matura. Pa, pa.

| anonimguy3 a răspuns:

De la 15 ani in sus.

Răspuns utilizator avertizat
| marlan a răspuns:

La 18 ani.

| DeNniSaViky a răspuns:

La liceu, mai copilareste putin, fa totul treptat si cum trebuie ..nu te grabi ca ai timp si de iubiti.

| qqqqqwwewewrwgefb a răspuns:

Relatiile serioase sunt pentru adulti. Cred. thinking

| Ronaldo_Adi_Thau_1985 a răspuns:

Iubirea nu are varsta nu conteaza ca ai 12 ani daca chiar iti place de un baiat du-te si spune-i. Oricine are nevoie de o pereche... parerea mea