| GeorgeDRX a întrebat:

De la ce varsta esti potent? Si pana la ce varsta nu mai esti?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa 50 de ani incepe problema

| GeorgeDRX explică (pentru mgtow):

Si de la ce varsta incepi sa fi potent?

| mgtow a răspuns (pentru GeorgeDRX):

10 - 12 cam asa

| GeorgeDRX explică (pentru mgtow):

Si a fi potent ce inseamna mai pe romaneste? Mersi mult!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru GeorgeDRX):

Potent/a = sa-ti intre sange in "instalatie" si sa "se scoale" sa devina tare/teapana spus mai pe romaneste. Impotent/a sa nu ti se intareasca madularul, sa ramana moale fara erectie.

| GeorgeDRX explică (pentru corbulalbrosu):

Si de la ce varsta sunt "apt"? Sincer, luna asta fac 13 ani, si acum la perioada adolescentei am inceput sa ma masturbez mai mult, si cand vad o ipostaza porno iese putina sperma in varf, dar nu sare, inseamna ca inca nu sunt potent?

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform DEX cuvantul potent ar fi : POTÉNT adj. v. puternic, redutabil, robust, solid, tare, temut, valoros, viguros, vânjos, voinic, zdravăn, viril. Dar intrebarea ta se pare ca se refera la momentul in care devii apt sa poti sa procreezi si acest lucru se intampla cam din perioada de pubertate adica de la varsta de 13-14 ani. Aceasta calitate de "barbat apt" se mentine in mod diferit, putandu-se manifesta pana spre varsta de 60-65 de ani. In cazuri exceptionale chiar si peste 70 de ani.

| Emilian65 a răspuns:

Din momentul in care iti apare sperma si da pe afara.