| iubareata16 a întrebat:

De la ce virsta pot sa fac sex?

15 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Eu pe la 2 ani cred ca am inceput sa vorbesc. tu ti-o poti trage cand vrei, oricum nu tii cont de nimeni si nimic. iar apoi postezi pe aici ca daca ultima menstruatie ti-a venit pe nu stiu ce data, iar acum trebuia sa-ti vina dar intarzie, s-ar putea sa fii insarcinata?

iti dau eu raspunsul de-acum: 100% esti

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dupa 18 ani si atunci cand crezi ca acea persoana merita/ca iubesti si esti iubita.
O zi frumoasa sa aihappy

| OnuOnulică a răspuns:

Măcar să ai peste 18 ani...

| TheAce a răspuns:

Viata sexuala se incepe atuncic and simti ca e momentul. E ideal insa sa nu te grabesti si sa te documentezi bine inainte.

| StalkerSoul a răspuns:

Peste 18 ani.

| Andrei258 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Peste 18 legal dar incep si mai de vreme

| StalkerSoul a răspuns (pentru Andrei258):

De ce sa inceapa mai devreme? Nu e dezvoltata destul ca sa inceapa mai devreme. o face pe riscu ei daca vrea.

| Andrei258 a răspuns (pentru StalkerSoul):

Asta asa e dar daca ea se simte pregatita e treaba ei strict

| BlitzLikeXd a răspuns:

17 sau 18 - depinde de cum isi doreste sa fie in categorie teen, lesbian si altele... asta la 14-15 e ca un antrenament si atunci la 18 + ani sa vezi ce viata sexuala o sa duca aceea persoana sau adica tu

| Andrei258 a răspuns:

Depinde de fiecare imparte

| Miiku a răspuns:

Din cate am auzit, in zilele noastre adolescentii au inceput sa se maturizeze mai repede. deci nu cred ca mai e chiar asa mare necaz daca o faci mai repede de 18 ani. depinde si de tine daca te simti pregatit/a si un sfat ar fi sa nu faci cu oricine, de preferat cu o persoana care tine la tine. happy

| elenushaha a răspuns:

Daca ai 10 ani si inca nu ai inceput, esti un ratata. Daca ai 15 si nu ai facut-o, esti deja fata batrana. Poti sa te calugaresti.

| BibuxBii a răspuns:

Cand simti. Daca tu chiar il iubesti pe baiatul de langa tine, fa-o.Dar tine cont ca trebuie sa ai organismul dezvoltat si sa nu iti vinzi virginitatea unui golan big grin

| roxanaandreea a răspuns:

Cand te simti pregatit/a si crezi ca e ok sa faci asta atata timp cat ai destula incredere si destule sentimente pentru persoana de langa tine esti liber/a sa faci ce-ti pofteste inima. Succes!

| deea0009siempre a răspuns:

De la varsta in care simti ca esti pregatita fizic si mental..iti recomand peste varsta de 14-15 ani.