| xoxo_6268 a întrebat:

De la un timp vorbesc pe messenger cu un coleg de clasa. El este putin retres si fooooarte timid. Ei bine, cum eu sunt o fata mai tupeista l-am intrebat diverse lucruri, daca ma place si daca vrea sa stea cu mine. La un moment dat am facut greseala de a-i spune ca mi-am batut joc de el cu alte doua colege si din acest motiv am vorbit cu el. I-am povestit mai multe lucruri care l-au facut sa se simta prost. Eu am facut-o ca pe o gluma, nu credeam ca-l voi rani.
El ma place si de la un timp am inceput sa-l plac si eu. Am inceput sa ma indragostesc de baiatul de dincolo de aparente, baiatul dragut si comunicativ.
De atunci insa el si-a pierdut incrderea in mine si nu-mi mai adreseaza decat cateva cuvinte. E din nou retras. A zis ca ma iubeste doar ca i-e frica sa nu rad de el. Il iubesc enorm insa nu ma ia in serios si nu stiu cum sa vorbim din nou.
As vrea sa-l scot la un suc si sa-l sarut acolo, poate asa m-ar crede, dar este un tip mai rusinos...
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu isi va face o parere buna despre tine daca o sa-l saruti de la prima intalnire.Contacteaza-l pe messenger:mai intai de toate cere-ti scuze ca l-ai ranit si spune-i ca nu vei rade de el, pentru ca si tie ti se pare simpatic si pentru ca si tu simti pentru el ceea ce el simte pentru tine.Nu-l invita tu in oras, doar spune-i ca poate iesiti o data la un suc, la o plimbare sa mai vorbiti alea, alea si poate o sa te invite el. Daca nu, propune-i tu sa iesiti la o plimbarewinking. Vorbeste cu el cat mai mult si nu-i mai spune lucruri din astea care, acum, stii ca l-ar putea rani, fii prietenoasa, convinge-l ca esti o persoana in care poate avea incredere fiind sincera cu el mereu si incearca sa fii si tu timida, de dragul lui; s-ar putea astfel sa se lege ceva intre voiwinking. Baftawinkinghappy.

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai da ai cam gresit dar e bine ca ai recunoscut, greseala recunoscuta e pe jumatate iertata...eu zic ca daca il placi, arata-i acest lucru, ii va lua ceva timp sa isi recapete increderea in tine, cere-i scuze pentru felul cum te-ai purtat si spune-i sa iti dea o sansa sa ii arati ca nu iti bati joc de el si ca il placi, spune-i sa iti acorde aceasta sansa, si de acum inainte sa fie invatare de minte sa nu iti bati joc de o persoana ca roata se intoarce de obice, poate ca va avea iar increder in tine, dar are nevoie de timp.

| Hmmmm a răspuns:

Stai d vb cu el si explica-i ca atunc ai luat totul ca p o gluma, dar ca intre timp lucrurile s-au cam schimbat.
ideea cu sucul e f buna avand in vedere ca astfel d chestii se discuta fata in fata si nu p mess(parerea meabig grin). cat despre sarut... o sa vezi acolo cum evolueaza lucrurile si daca vrea acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa'l sa'si recapete increderea in tine. spune'i niste secrete d'ale tale si ii spui ca trebuie sa le stie numai el, vorbiti despre prietenii comuni dar doar asa...intre voi fara sa mai stie altcineva, o sa vezi ca usor usor o sa inceapa sa se apropie de tine.
si...PENTRU DUMNEZEU TERMINA CU CATERINCA!tongue
p.s.baietilor timizi le plac fetele tupeiste!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti homo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i e simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-i zici ca ai glumit cu el si sa te ierte si ca nu-i mai faci niciodata lui ii spui ca il iubesti si ca de la un timp te-ai indragostit de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai du-te la el acas si spune-i ca iti pare foarte rau si intreaba-l daca vreti sa fiti din nou prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal scoti sal saruti si sa-i zici cati pare au

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il saruta la prima intalnire, vb cu el si cereti scuze, si dupa ceea spune-i ca il iubesty si ca nu este o gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cf?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato i-al si sarutal! ia-l de brat si atingei capul apoi sarutal cu incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E corect ce ai facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca crezi ca va merge atunci fa-o