| Joker3134 a întrebat:

De obicei un prezervativ expiră în 5 ani? Dar de exemplu se poate sa il cumperi de la magazin si sa expire in 3 luni?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poate exista si o astfel de posibilitate, ca temenul de valabilitate, de garantie sa expire peste 3 luni. Nimic nu este imposibil si mai ales in minunata noastra tarisoara... Romanica. big grin Sanatate!

| Catrice a răspuns:

Acum cauți sa găsești prezervative expirate? Nu te mai interesează armata? laughing
Nu știu la tine în oraș, dar la mine am văzut destui care cumpără prezervative. Și dacă li se apropie termenul de valabilitate, ți le dau cu reducere. Dar nici un magazin nu are stoc triplu sau mai mult decât vânzările tocmai ca sa nu rămână cu ele nevândute și sa se gândească unii ca sunt deja expirate.