| Eugeniusu a întrebat:

De unde stiu cand femeia are orgasm?
Cat orgasm are o femeie?
Cum sa ii provoc orgasm partenerei?
Dupa cat timp ii vine orgasmul?
Care este definitia orgasmului?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,asta stie doar ea, eu inca n-am auzit de persoane care sa simta ce simt alti, cand se contracta muschi vaginului e placere sau cand ejaculeaza
2, prin sex oral,se stie inca de pe vremea lui freud ca clitorisul nu are un rol reproducator si doar de placere,saracul freud nu a spus asta ca il pedepsea biserica catolica dar lumea stiintifica a descoperit asta plus ca conteaza grosimea penisului care cand penetreaza vaginul pereti vaginului transmit semnale spre creier de placere,desi stimularea clitorisului da sanse sa aiba orgasm,o femeie poate avea orgasme sau doar unul, conteaza exictarea, relaxarea, alte chesti, asta depinde cica dupa 10-15 minute prin sex oral, la femeie e greu de definit orgasmul la barbat e usor, nu are rol reproducator, o femeie dupa orgasm mai poate face sex un barbat nu prea

| RAY a răspuns:

Recomand serialu maestri sexului, macar ofera explicati stiintifice

| corbulalbrosu a răspuns:

Un raspuns adecvat sau corect cu privire la intrebarea ta este greu de dat mai ales prin raspunsuri punctuale la fiecare intrebare in parte, ca sa intelegi cand, cum si cat orgasm va avea femeia, adica ce se intampla la sfarsitul unui sex bine efectuat poate fi urmatorul :
Femeiele pot ajunge la punctul culminant al placerii sexuale, adica la orgasm, prin stimularea celor doua zone ale corpului numite zone erogene primare, care sunt clitorisul si vaginul. Aceste 2 regiuni provoaca o placere diferita, o femeie putand avea orgasm dupa atingerea unui prag suficient de excitatie prin stimularea uneia sau a alteia, uneori fiind necesara excitarea ambelor zone in cursul aceluiasi contact sexual sau nu. Clitorisul este un mic organ erectil, bogat in terminatii nervoase, (se pare ca exista peste 8.000 de astfel de terminatii), a carui parte vizibila este situate deasupra partii anterioare a labiilor mici. Deoarece clitorisul este un organ foarte sensibil, partenerul trebuie sa aiba o grija deosebita, sa-l dezmierde cu multa delicatete de preferat cu limba sau buzele si abia pe urma cu degetele. In cazul in care excitarea este continua vaginul se lubrifiaza cu secretia produsa de ea, labiile mari se umfla/tumefiaza, clitorisul se ridica/intareste, pulsul se accelereaza in timpul actului sexual propriu-zis. Toate aceste fenomene se intensifica incepand din momentul penetrarii si se vor amplifica continuu pana in momentul critic in care se termina chiar inainte de orgasm. Atunci cand excitatia atinge punctual sau culminant, muschii vaginului si ai regiunii perineului se contracta si se produce inevitabilul; apare orgasmul. In timpul orgasmului mameloanele se ridica iar sfarcurile se intaresc, corpul se poate acoperi de transpiratie, ritmul cardiac si respiratia deja rapide, se accelereaza si mai mult atingand o frecventa maxima. Gemetele se intensifica putand deveni foarte intense. De asemenea, se pot contracta toti muschii corpului, generand un intens sentiment de bine. Totul culmineaza in momentul in care aceste miscari musculare involuntare se produc ritmic la intervale de cateva secunde si nimic, nicio forta nu poate sa le opreasca. Numarul lor poate varia de la 5 la 15, iar intensitatea lor poate fi extrem de diferita de la o simpla "gadilitura-furnicatura" la un veritabil "cutremur" de placere, greu de suportat. In multe cazuri daca actiunea de excitare continua, pot sa apara mai multe orgasme imediat urmatoare in cascada. In final apare relaxarea, o moleseala generalizata, organele genitale isi revin/recapata dimensiunea si culoarea obisnuite, ritmul pulsului si cel al respiratiei se domolesc si intr-un final... totul reintra in normal. Poti savura modul in care se manifesta anumite femei cand sunt excitate si ajung la orgasm. http://www.gandul.info/......35301.html Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

1. Se aprinde un LED verde;
2. Cât poți tu să-i oferi, plus ce mai face ea cu mâna proprie (plus ceva jucării, dacă are);
3. Prin atingeri ale zonelor ei erogene. Asta o poți afla doar comunicând cu ea în timpul actului.
4. Depinde cât de bine pricepi tu instrucțiunile ei.
5. Caută pe wikipedia. (pe scurt - plăcerea sexuală maximă).

| UzOm a răspuns:

Scoate sunete ciudate și uneori intră pe modul vibrații.

| ambicio a răspuns:

Foarte curios esti. Depinde de la o femeie la alta.