| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 saptamani nu am mai iesit cu fostul, el de la ultima intalnire ma suna, imi trimite mesaje, nu prea i-am dat importanta, cand in sfarsit am vorbit cu el, am fost foarte scurta ca si cum am treaba si ca o sa mai vorbim, mi-a cerut sa iesim zilele astea la un suc, dar eu nu i-am dat un raspuns clar i-am zis ca poate, nu stiu, mai vorbim. ce ma sfatuiti sa merg totusi sa ma intalnesc cu el cand zice el, sau sa il mai aman?

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Poi depinde si de motivul pentru care voi v-ati certat/despartit! daca crezi ca merita sa te mai vezi cu el fa-o!
Din comportamentul lui se vede ca ii pare rau ca te-a pierdut si vrea sa te recastige cu orice pret!
Daca greseala nu a fost mare/dureroasa eu cred ca mai merita o sansa!
Precizeaza tot ceea ce iti place si nu, ceea ce iti doresti pe viitor, lasa clar totul din prima zi!
Toti gresim, nu exista om perfect tocmai de asta meritam o a doua sansa!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te intalneste-te cu el, vezi cu ce are de gand sa te abureasca[probabil vrea sa se impace cu tine]

| CocoMexii a răspuns:

Daca il mai amani poate se va satura sa te mai cauze si sa fie refuzat sau amanat de atatea ori. Iesi cu el la suc, poate baiatu chiar te iubeste si te vrea inapoi. Mult succes :*

| BlackheartQueen a răspuns:

Tu vrei sa te intalnesti cu el? Ma gandesc ca ar vrea sa va impacati. Daca vrei si tu acelasi lucru atunci eu zic sa te duci.

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar fi bine daca zici ca e "fostul" sa iesi cu el cu 1-2 zile peste ce a zis el, daca vrei sa te approprii de el. Daca vrei sa renunti la el sa fii indiferenta cu nasull pe sus ca baietii nu suporta asta.Sa fii cat mai scurta si directa.Mult succes! O seara placuta in continuare!

| neutrino a răspuns:

Decat o relatie rupta in doua parti, mai bine doua relatii diferite.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, faci exact ce crezi, ce îţi spune inima, dar cu ce te-a deranjat? Nu e nimic rău să ieşi cu el la un suc vorbiţi şi eventual vă împăcaţi, nu-l refuza, când vei avea tu chef să stai cu el nu va mai vrea el, aşa e viata pe primul plan gândeşte-te să-ţi fie bine apoi la alte probleme.
Succes şi fi sinceră cu el, o seară frumoasă.

| Zabbyel a răspuns:

Daca mai simti ceva pentru el
da iesiti impreuna
distrati-va

| cicika a răspuns:

Daca stii ca e de treaba si te iubeste eu cred ca merita sa eshi oricum nu o sa faci nimic gresit daca esi cu el.

| Privacy a răspuns:

Daca iti place de el nu ai de ce sa te comporti asa cu el, bineinteles, nu trebuie sa fi foarte deschisa cu el din prima, trebuie sa ajungeti sa va cunoasteti mai bine si toate alea. Dar daca tu simti ceva, cat de putin fata de el, nu vad de ce nu ai iesi cu el. Trebuie sa ai incredere in el, sa nu iti fie frica cu el, sa te simti bine in preajma lui, sa va intelegeti si toate alea. Numai bine:*