| anonim_4396 a întrebat:

Deci acum 2 ani jumate am fost cu un baiat si ne-am despartit din cauza ca eu aveam 16 ani iar el 19 ani deoarece nu a vrut sa isi bata joc de mine si mi-a spus ca sunt cam mica pentru el. dupa ceva timp am cunoscut alt baiat si sunt de 1 an cu el dar inca ma mai gandesc la fostul.l-am iubit foarte mult si nici acum nu mi-e indiferent. si el are o relatie tot de an si ceva si inca imi mai scrie sa vada ce fac si daca sunt bine iar cand ma vede in oras ma suna. si parca simt ca nu ii sunt nici eu indiferenta. Nu stiu ce sa fac.
voi ce parere aveti? Funda

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Te-a lasat pentru ca tu nu i-ai fi oferit sex prea curand, asta e de fapt adevarul.
Crede-ma, daca te-ar fi iubit cu adevarat nu i-ar fi pasat de varsta ta (care nici macar nu era atat de mica) si ar fi ramas cu tine, indiferent de cat timp ar fi fost nevoie sa te astepte.
In opinia mea, el vrea sa pastreze o oarecare legatura cu tine, desi are alte relatii, pentru ca tu sa nu il uiti si sa o faci cu el prima oara, atunci cand vei decide ca e momentul sa "scapi" de virginitate.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta da baiat.Nu vrea sa profite de naivitatea specifica acestei varste.Eu cred ca sunteti facuti unul pentru altul.Contrar diferentei de ani dintre voi.Care nu e chiar asa mare. Tine-ti legatura si poate reluati relatia. Iubiti-va mult!

| dia200 a răspuns:

Aveti o relatuie de prietenei deci poti sa il intrebi direct pe el si poti sa ii spui lui ce simti

| BiuL a răspuns:

Daca voia sa fie cu tine, era cu tine nu cu alta si gata. Asta cu nu a vrut sa isi bata joc de tine e vrajeala. Vezi-ti tu de actualul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca nici unul dintre voi nu este fericit in relatia actuala, ar fi bine sa vorbiti deschis unul cu altul(tu si baiatul respectiv). Daca nu ati uitat unul de altul. Poate ar fi bine sa va mai dati o sansa, dar despartindu-va de actuali parteneri. Totusi ai grija, poate el nu simte ce simti si tu, poate tine la actuala si poate vrea doar o partida de sex.

| Carla01 a răspuns:

Păi e clar că încă mai există acea chimie între voi, de ce nu încercaţi să vorbiţi faţă în faţă, sunt sigură că veţi ajunge la acelaşi numitor comun.

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Hmm, poate vrea din nou sa fiti impreunawinking
vorbeste cu el, intreaba-l cum este relatia lui (adica cum se intelege cu tipa cu care are o relatie)...
zambeste-i cand va vedeti, mai ignora-l sa vezi ce face
daca iti acorda atentie asa multa, inseamna ca mai vrea ceva cu tine, iar eu zic sa vorbiti face 2 face despre, sa vezi daca totusi mai vrea o relatie cu tine... sau vrea doar o aventura de-o noaptewinking
Nu te lasa pacalita de aparente... daca iti da atentie, poate o face nu sa mai stea cu tine, intr-o relatie, ci doar sa se culce cu tine, ai grija!