| brokxy a întrebat:

Deci am nevoie de un raspuns sincer sad Ca de la om la om. Nu ma pot de singuratate.Am pus asta in categoria dragoste pentru ca cred ca se potriveste.Nu mai am nici un prieten sad Si am avut o multime pe care i-am iubit dar i-am parasit pe toti dintrodata pentru ca iubitul meu era gelos iar daca vorbeam cu fete se dadea la ele sad Asa ca acum am ramas singura cu el. Si e si mai mare decat mine cu 17 ani, si nu sunt 100% sigura ca chiar ma iubeste, cateodata imi vine sa ma ucid ca stau singura in camera asta.Cu el nu stau tot timpul...Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu stai cu el? ce varsta ai? daca are are 17+ fata de tine nu ma mir ca profita de tine, faza e ca tu singura isi faci viata asa trista ca tu singura o provoci o lasi sa mearga asa fara sens, eu spun sa vezi de scoala sa lasi naibi iubiti ce castigi cu ei? de cand sexul opus aduce fericirea? parca fericirea pleaca de la insati nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Ai alternative mai omenesti decat sinuciderea!
In primul rand te sfatuiesc sa-ti cauti pe cineva de seama ta!
Diferenta de 17 ani este cu mult prea mare din toate punctele de vedere, generatia lui este diferita de a ta, nu prea aveti nimic in comun si dupa cum vad, nici dragoste.
Sfatul meu, rupe relatia asta toxica care nu are nici un viitor fericit si fa-ti un prieten d evarsta ta, bucura-te de viata si de soare, atat vreme cat esti tanara si frumoasa si nu uita, nu te tine nimeni legata de un barbat caruia nu-i datorezi nimic, mai ales daca esti nefericita!

| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput iti dai seama cat de "prosta" esti ca iti sacrifici viata alaturi de el, ca esti ca un catel tinut in lesa, iar el e stapanul.
Iar al 2-lea pas, te desparti de el si-ti recapeti viata.

| Devilgrim a răspuns:

Ti-as spune sa te desparti de el daca nu-l iubesti, ce rost are sa stai langa cineva pe care nu-l iubesti, care e rostul?
Dar nu e dupa mine "tu trebuie sa pui piceorul in prag " si sa iei o decizie.
Daca te-ar iubi nu ar face chesti de astea sau chiar e gelos dar chiar si asa nu ar trebuie sa faca asa ceva.
Incearca sa iesi pe afara, du-te prin parc fa ce crezi ca te poti distra...
Poate ca lucrezi?
Nu ai prieteni pe acolo cu care sa vorbesti?
"cateodata imi vine sa ma ucid" Pentru ca stai singura si nu ai cu cine sa vorbesti? e normal ca nu ai cu cine daca stai in casa.
Daca nu te lasa el pe afara e alta chestie.("mai delicata")
Bafta si incarca sa gandesti limpede.

| SorinelF86 a răspuns:

Deci nu sunt singurul care sufera de singuratate, insa problema ta cu tipul ala e complicata si are un raspuns simplu, paraseste-l, apoi contacteaza-ti vechii prieteni

| floringabor a răspuns (pentru SorinelF86):

Oricine care cunoaste ce este dragostea dintre barbat si femeie si nu o traieste se simte singur, indiferent daca a avut esec sau nu a avut relatie niciodata

| octa2021 a răspuns:

Daca vrei vorbim in particular, si eu am trecut printr-o situație asemănătoare cu fata pe care am iubiti.

| floringabor a răspuns:

Singuratatea o simti cand nu traiesti in iubire. Daca te simti singura inseamna ca iubitul tau nu te iubeste

| Răzvi4Deni a răspuns:

E o situatie complicata, singuratatea este grea, este un inamic foarte periculos care incet, incet, iti poate produce moartea psihica.
Nu cred ca ai procedat bine la geloziile prietenului tau.
Nu trebuia sa-ti lasi prietenii.
O persoana te iubeste pentru tot ceea ce esti, te iubeste si cu caine si cu pisica, daca ti se dedica trup si suflet.
Sinuciderea este un gest necugetat, dar pe care omul il ia in calcul atunci cand nu mai exista solutii.
Incearca sa schimbi ceva in viata ta si sadepasesti aceasta perioada si nu uita niciodata ca si vea mai lunga noapte va ajunge la zi.
Iti doresc o viata armonioasa cu multi prieteni fara greutati!

| Edy_Nistor_2000 a răspuns:

Nu merita fă ce spune inima ea nu da gres niciodată. De ce ai face un lucru ca acela dacă persoana nici nu o interesează de gestul tau. Iar dacă nu poți întoarce pagina rupeo din carte.