| efimash a întrebat:

Deci am o problema. Sunt cu prietena mea de aproape 3 ani, si de un an si jumatate am inceput a avea relatii, am avut de obicei relatii cu prezervativ, la inceput ejaculam repede dupa un timp deja prima partida cu prezervativ 2 minute apoi a 2 partida 5 minute a 3 partida 10 minute. Dar am avut am azi relatii fara prezervativ, deci am ejaculat prima partida 10 secunde si urmatoarele 2 partide maxim 40 secunde, maxim 1 minuta. Sunt, confuz de ce asa repede am ejaculat. Vreau sfaturi si cum pot sa ma abtin mai mult cind facem sex fara prezervativ. Sufar de ejacular precoce?

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ai ejaculat asa repede, pentru ca ai fost prea excitat si dornic de a fece sex.

| NoName0x0 a răspuns:

Toata lumea stie ca barbatii rezista mai mult cu prezervativ. Nu cred ca suferi neaparat de ejaculare precoce, poate te exciti tu prea repede... Dar ca sa fii sigur de ce nu mergi la medic? big grin

| caregiven a răspuns:

„Ejacularea precoce poate fi rezultatul unui deficit de serotonină (n.r. neurotransmiţător, cunoscut şi sub numele de „hormonul fericirii"). Deficitul poate fi reglat prin administrarea de medicamente antidepresive, dar luate numai cu acordul medicului", spune sexologul Cristian Delcea http://www.clicksanatate.ro/Ejacularea-precoce-are-vindecare_0_9083.html