| roxana1234567890 a întrebat:

Deci astazi m-am despartit de iubitul meu..si as vrea sa imi dati niste sfaturi de cum sa trec mai departe.

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Văd că nimeni nu ți-a dat niște sfaturi mai serioase...Nu e așa greu să treci peste
☯ Trebuie să-ți ocupi timpul și mintea astfel încât să nu te mai poți gândi la el
☯ Incearcă niște activități creative(pictura,dansul,muzica) care să-ți ocupe mintea si in acelasi timp să te ajute să elimini toate sentimentele negative dar intr-un mod creativ.
☯ Ieși cu prietenele, distrați-va și uită de el.
☯ Un text motivațional n-ar strica.
☯ Fă sport, ieți dimineața cât încă nu e nimeni și aleargă, eliberează-ți mintea și gândește-te că va veni altul poate mai bun!

P.S. îmi place numele tău, poate fiindcă și pe mine mă cheamă Roxana laughing

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

lasă timpul să treacă.

| ubox7007 a răspuns:

Mas.turbeazate, stiu ca esti fata, treci peste si fa-o, doar fa-o!

| EmanuelKant a răspuns:

Daca tu te-ai despratit de el inseamna ca asta ti-ai dorit deci nu e o problema deci te poti simti foarte bine.

| TheMaggot12 a răspuns:

Eu unul nu prea inteleg ce e atat de greu sa treci peste adica daca esti atat de doborata emotional fa si tu un lucru care iti place sau descarcate de emoti, vorbeste cu cineva apropiat care te va intelege sau asculta muzica cum fac eu cand sunt stresat sau plictisit sau etc... Sper ca te-am ajutat!