| marian5888 a întrebat:

Deci, ati spus ca mai sunt fete cuminti....sunt dar urate ca naiba, din nou am dat peste una cu fite si aere, nu vreau sa ma laud dar am un aspect peste medie dar m-am saturat nu stiu ce intrebare sa pun ca asta e realitatea...macar nu ma amagiti ca sa sufar.
Deci m-am decis sa ma angajez la 24 ani si sa.ce... ca stiu ca nu voi gasi niciodata ceea ce caut, asa injur acuma viata asta.
Mai este speranta?

18 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Nu exista fete cuminti, exista tipi care nu stiu sa scoata tarfa din ele.

| marian5888 explică (pentru CoquineNoire):

Din pacate ai dreptate....am injurat destul

| IrinaAndreea a răspuns:

Desigur ca mai sunt, trebuie doar sa le cauti cu atentie, cu inima mai mult si mai putin cu ochii. happy

| Sofer a răspuns:

Toate la timpul lor.

| sofisis a răspuns:

Depinde foarte mult si pe unde le cauti. Daca tu agati una si aia pica in doi timpi si 3 miscari, normal ca nu e "fata cuminte".
Desi eu nu pricep conceptul de "fata cuminte" si nici ce legatura are cumintenia unei fete cu eventualele fite pe care le-ar putea avea. Poate foarte bine sa fie si fitoasa si cuminte.Sau sa nu fie deloc fitoasa si sa insele la fiecare colt de strada.
Hotaraste-te mai intai ce cauti la o femeie si apoi vei stii sa recunosti aceste calitati in femeile din jurul tau.

| marian5888 explică (pentru sofisis):

Vreau o fata sincere, frumoasa, inteligenta pe cine pacalesti ca nu intelegi conceptul de fata cuminte? Am aceste calitati? DA

| sofisis a răspuns (pentru marian5888):

Cred ca avem conceptii diferite in ceea ce priveste cumintenia. O fata este cuminte, din punctul meu de vedere, daca nu inseala cat e cu cineva si se dedica strict acelei persoane. In rest, ca iese cu fetele, ca e fitoasa, ca e "pitipoanca", ca ii place sa iasa in cluburi etc, nu influenteaza mai deloc atata timp cat fata e cu capul pe umeri si stie sa se comporte si isi cunoaste limitele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele cuminti sunt fetele care iubesc sincer. Ca nu te iubesc pe tine e partea a doua.laughing Mai ai de cautat.

Si eu zic sa nu te bagi intr-o relatie daca vrei ceva serios asteapta si tu vreo luna, doua sa vezi daca e totul ok.

Sperante sunt, fete destule. Rabdare este laughing?

| marian5888 explică (pentru anonim_4396):

Ok si ce vor fetele sincere...ma lasi toate vot bani

| marian5888 explică (pentru anonim_4396):

VA rog sa-mi arati o fata frumoasa si cu minte la cap... dar nu puteti

| anonim_4396 a răspuns (pentru marian5888):

Toata lumea vrea bani pentru ca asa privesti tu. Lumea vrea sa traiasca bine, sa nu duca grija de maine. Daca banul e moneda de schimb si nu zambetele nu avem ce face.

Si eu pot sa zic usor ca barbatii vor doar sex. Dar as generaliza aiurea. Era o vorba, cand te iubeste sta si cu tine si fumati chistoace.

De ce noi? Oamenii au idealul lor de perfectiune si frumusete.Tu ai niste standarde in inconstient pentru " fata perfecta ". Si doar cand o sa o vezi tu o sa consideri ca e frumoasa. Si nu neaparat sa fie model si sa arate nu stiu cum sau sa o placa juma de planeta, nu. Sa fie perfecta dupa standardele tale.

Tu trebuie sa iti gasesti jumatatea nu noi. E viata ta nu a noastra.Tu stii ce vrei si tu trebuie sa probezi chimia aia dintre voi in comunicare. Si tind sa cred ca tu nu cauti unde trebuie sau te arunci prea repede. La sex merge dar sa vrei sa devina curva sotie e de poveste.

Fi mai exigent in alegeri, macar alea de durata.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta mai sunt fete cuminti si frumoase care nu vor doar bani ci doar iubire ...fi increzator happy

| Xenya a răspuns:

Nu este un capat de lume.Viata merge inainte...

| d33a15 a răspuns:

Normal ca este speranta...o sa gasesti pe cineva asa cum iti place tie, dar toate la timpul lor.ai sa vezi

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Mergi la un bordel de lux.

| Deanimus a răspuns:

Speranta e, gresit e sa gandesti ca deja ai cunoscut toate femeile din lume.

| cristina45crisss a răspuns:

Cum as putea sa dau de tine? Sa vorbim in particular...

| Adrianaa16 a răspuns:

Exista fete cuminti! Si din pacate, in cele mai multe cazuri, acestea dau de baieti care nu le pot aprecia.
De ce te grabesti? Ce'i al tau e pus deoparte.
Viata nu e de vina ca tu nu ai rabdare... nu'ti pierde speranta! Si incearca sa nu mai cauti, iubirea adevarata vine singura. happy