| Lil2828 a întrebat:

Deci,buna membri TPU. Am si eu o nelamurire, daca pot sa ii zic asa. Off, ok.Sa incep happy [Stiu ca multi o sa veniti cu comentarii rautacioase,dar ma risc ]
Deci, eu sunt bisexuala. Si intrebarea mea este: Cu toate ca sunt bisexuala, se poate sa fie ceva trecator? Se poate de fapt sa nu imi placa fetele? Poate intelegeti ce vreau sa spun sad Va rog sa ma ajutati cu un raspuns si eu promit funda celui mai bun!
Multumesc anticipat!

34 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Iti trebuie o doza mare de sinceritate fata de tine in privinta acestui lucru, esti foarte sigura ca te simti atrasa de o fata? nu ramane decat sa incerci sa vezi daca chiar te simti bine in moemntul in care flirtezi cu o fata, repsectiv incepi sa te saruti cu ea si alte gesturi intime. tara noastra este un bolnava la cap si inchisa la mine, foarte multa lume te va judeca, dar daca tu esti sigura pe ceea ce simti, nu-i lasa sa te supere. eu iti recomand sa incerci o aventura cu o fata, sa vezi cum e, sa iti dai seama daca chiar ai aceasta atractie. du-te intr-un club, fate frumoasa, sexy, si vezi daca gasesti o fata care sa fie dispusa la o aventura cu tine.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cine vine cu anumite comentarii rautacioase nu face decat sa-si verse fobiile, frustrarile sau habotnicia. A decreta ce e sau ce nu e normal si ce ar trebui sa faca altii e un obicei prost al romanului indoctrinat prea mult de o religie intoleranta si agresiva.

Draga Larisa, din punctul meu de vedere o data ce ai experimentat cu fetele si ti-a placut, ai fost satisfacuta sexual sau poate chiar si numai emotional, esti bisexuala. Bisexualitatea dupa cum ii spune si numele are la baza atractia sexuala pentru ambele sexe. Poate la un moment dat te vei decide ca vrei sa ai un partener baiat cu care sa te casatoresti si renunti la fete. Sau invers. Asta nu inseamna ca ai devenit heterosexuala sau lesbiana. Ci pur si simplu ca ai ales intre cele doua sexe.

De fapt bisexualitatea e dupa parerea mea o orientare foarte dificila tocmai din cauza alegerii pe care trebuie s-o faci la un moment dat. Ar fi ideal sa nu trebuiasca s-o faci si, desi poate unii ar rade, sa faci un trio, un menage a trois, desigur cam dificil ca astfel de "cupluri" sa reziste.

Nu e o problema, nu trebuie s-o vezi ca pe o problema. E viata ta intima, faci ce-ti spun instinctele sau sentimentele, nu are dreptul nimeni sa se bage peste intimitatea ta si sa-ti spuna ce e normal si ce nu.

| T0T a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica. Tu stii mai bine ce simti si daca iti plac nu ar trebui nimeni sa te judece niciodata pentru asta. Asta esti tu simte-te bine in pielea ta. Intelegi?

| Lil2828 explică (pentru T0T):

Multumesc mult! Stiam ca exista si oameni cu suflet :'( :X :*

| T0T a răspuns (pentru Lil2828):

Uneori imi doresc sa nu il fi avut(sufletul)... big grin

| Lil2828 explică (pentru T0T):

De...de ce spui asta? sad

| T0T a răspuns (pentru Lil2828):

Sunt mai predispus suferintei ca sa zic asa.

| Lil2828 explică (pentru T0T):

Asta face parte din noi, oamenii happy e normal, la mine e mai rau ca la tine, sunt 100% sigura -_-

| T0T a răspuns (pentru Lil2828):

Daca tu zici.

| Lil2828 explică (pentru T0T):

Crede-ma,stiu ce spun sad

| T0T a răspuns (pentru Lil2828):

Te credwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

"Sunt mai predispus suferintei ca sa zic asa." de ai fi fost tu singurul macar.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refer la cei care pun sentiment. Cei reci si fara suflet sunt gen "i don't give a f/ck", si trec mai frumos prin viata crede-mawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Stiu. am devenit unul,(desigur nu se "devine" in 2 saptamani, mi-a luat ceva ani ) pentru ca eram luat de prost. si crede-ma, chiar e mai bine

| Doub a răspuns:

Imi place numele tau. Te reprezinta.winking

| Lil2828 explică (pentru Doub):

Multumesc! :*

| minrest a răspuns:

Cred ca e ceva trecator, urmare a unei deceptii sentimentale. Succes.

| Oana92 a răspuns:

Daca esti cu adevarat bisexuala nu o sa iti treaca. Dar e posibil ca toata chestia asta prin care treci tu sa fie influentata de ''moda'' secolului 21 cand homosexualitatea a devenit ...banala. Sau e posibil sa ai niste motive destul de bine ascunse datorita carora esti atrasa de fete.

Ai putea sa mergi la un psiholog. Te va ajuta sa te cunosti, sa te intelegi si cel mai important, sa te accepti. Baftawinking

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Oana92):

Mai Oana, daca mancatul de gandaci in ciocolata o sa devina o moda iar tie ti-e scarba de gandaci, o sa-i mananci doar fiindca e o moda sau devine banal? Cred ca nu. Ei cu atat mai mult in ce priveste sexul, nu cred ca doar pentru ca-i o moda devin unii bisexuali, e absurd.

| Oana92 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Eu nu as manca ciocolata cu gandaci daca ar fi o moda, dar o gramada de oameni ar face asta pentru ca e o moda. Nu crezi? Deschide ochii si priveste in jurul tau...de la pitiponceala pana la selfie-uri totul se face pentru ca asa dicteaza ''moda''. Si cei mai usor de influentat sunt adolescentii. A fost suficient ca 2-3 vedete sa recunoasca faptul ca sunt homosexuali pentru ca asta sa devina un fenomen. Pentru multi e o forma de a atrage atentia, pentru la fel de multi e modul in care reusesc ei sa se integreze (sunt slabi, dezorientati si usor de influentat).

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Oana92):

Ar putea pretinde ca sunt gay sau bi pentru a atrage atentia. Asta da. Sa faca si sex cu un partener de acelasi gen doar pentru ca e o moda? Niciodata. Daca o fac e clar ca au avut o minima inclinatie. Sexul nu e tocmai ca mancarea. Am crezut totusi ca vei intelege oarecum exemplul.

| Oana92 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Treaba sta in felul urmator: tu ai o parere, eu am alta. Nu am de gand sa ma contrazic la nesfarsit cu tine, nu are rost. Daca dorea o singura opinie intreba doar o persoana. Punct!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Oana92):

Am inteles ca opinia ta o consideri singura valabila. nu-i problema. crezi ce doresti. Insa a face sex cu o persoana de acelasi sex doar fiindca asa e moda e o prostie incomensurabila. Trebuie sa ai o inclinatie, sa-ti placa macar putin.

| Lawliet14 a răspuns:

Iti plac si fetele pentru ca ai experimentat, asa-ti trebuie! Trebuia sa stii ca o relatie normala este intre un barbat si o femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Buna si tie, in primul rand sa nu-ti fie frica sa te exprimi noua, pentru ca esti sub anonimat aici, nimeni nu te cunoaste personal, deci stai calma nu baga de seama! In al doilea rand sa nu te streseze aceasta problema a ta, deoacere esti om, ai dreptul sa faci ce vrei cu viata ta, si da poate fii ceva treacator, atata timp cat iti doresti, si cat crezi tu ceea ce faci nu e bine pentru tine! Acuma solutia ar fi sa scapi de griji si de stres, si sa-ti gasesti un baiat, care sa te atraga pe tine, fii sigura ca vei gasi, trebuie doar sa-ti doresti si sa ai incredere in tine!

| Lil2828 explică (pentru SebastianCMT):

Iti s[un si tie ce i-am zis si lui andrei1154. Am avut o relatie cu un baiat,dar nu simteam mai nimic pentru el si am incercat si cu o fata. La ea am simtit iubire,simteam acei fluturi in stomac. Cand ne-am despartit,mi-a fost greu,am plans dupa ea,dar dupa el nu :/ Nu stiu ce sa mai cred,sincer. Eu ma simt bine asa,nu imi e frica sa afle cineva. Asta este, nu are de ce sa imi fie frica daca asa sunt eu. Dar. uneori mai am si tentative de suicid din cauza unora care rad de mine, stii cum e lumea sad depresii si asa mai departe. Si m-am gandit, ca din toate problemele, macar pe asta sa o descurc sad Multumesc pentru raspuns!

| Lil2828 explică (pentru Lil2828):

Spun* scuze

| DroGhys a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica sa te prezinti lumii asa cum esti tu de fapt. E viata ta si faci ce vrei cu ea! Iubesti pe cine vrei si stai cu cine vrei! Dar eu zic ca e ceva trecator.

Eu stiam ca lipsa sexului poate duce si la probleme de sanatate mai grave sau mai putin grave si dereglari de comportament. Acum daca vrei...sunt foarte curios, cum faceti voi sex? Sa imi spui si mie in privat

Aaa si poti apela la un psiholog pentru probleme de genul asta. Iti garantez ca te va ajuta foarte mult! Multa baftawinking

| Ghknn a răspuns:

Poate.

| AlinaN a răspuns:

In primul rand nu stiu ce varsta ai. Daca esti micuta de varsta cel mai probabil sexualitatea ta nu este bine definita. Iar daca esti bisexuala cred ca iubitul tau ar fi cel mai fericit om de pe pamantlaughing)

| Lil2828 explică (pentru AlinaN):

Am 18 ani happy Nu cred ca-s asa micuta.

| andrei1154 a răspuns:

Cel mai probabil esti o adolescenta frustrata care nu stie ce sa faca. Bun pana aici inteleg ce vrei sa spui, probabil simtio o afectiune pentru unele fete sau baieti, este ceva normal dar asta se poate remedia in timp, incearca sa te atasezi de un baiat foarte drag tie care te va intelege si probabil te va accepta cu tot cu probleme. Sa ai o zi frumoasa :*

| Lil2828 explică (pentru andrei1154):

Am avut o relatie mai serioasa cu un baiat,dar nu am simtit mai nimic pentru el. Am avut cu o fata,si la ea a fost altceva :/ O iubeam,am plans dupa ea,dar dupa el nu. Asta ma deranjeaza, ca sa zic asa, ca nu stiu de care parte sunt sad Nu stiu cine ma poate ajuta. De aceea apelez la voi, poate unii sunt in situatia mea sad Multumesc, mai astept oricum raspunsuri! :*