| gabygi a întrebat:

Deci ca sa inteleg si eu pana la urma daca faci sex neprotejat cu persoana iubita sau (x) in timp ce este pe stop ramane sau nu insarcinata? TPU va rog daca este cineva in masura sa imi raspunda si mie la aceasta intrebare chiar sunt interesat si ce fel de infectii se pot face din ce am citit pe la alte intrebari de genu ( fara mistouri va rog) multumesc TPU

Răspuns Câştigător
| VanillaBl a răspuns:

NU exista nici o posibilitate ca fata sa raman gravida daca faci sex neprotejat cat timp ea este la menstruatie. La fel nu ramane insarcinata daca faceti sex cu 5 zile inainte si dupa menstruatie. Ovulatia se petrece in mijlocul perioadei dintre cele doua mentruatii, si atunci sunt riscuri foarte mari sa ramana insarcinata( spermatozoizii pot supravietii peste 5 zile in uter/vagin). Daca tineti un calendar cu menstuatiile ar fi ok, desi nu este 100% sigur, cel mai corect ar fi sa folositi prezervativ. Multe persoane prefera sexul neprotejat si ejacularea in afara vaginului, dar nici asta nu este indicat deoarece si lichidul secretat de penis(Lubrifiantul natural al barbatului) poate contine spermatozoizi. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?:d

1 răspuns:
| gabygi explică (pentru VanillaBl):

Normal ca dau funda mersi xcum pentru explicatie