| Alinavirsta200 a întrebat:

Deci e posibil ca după aproape 6 săptămâni de la ultimul act sexual sa ți vina menstruația de 2 ori și sa tina cam 5 zile cum era de obicei ca am înțeles ca sângerările din sarcina durează cam 2 zile, și sa fiu însărcinată? Țin sa precizez ca joi am făcut un test și a ieșit negativ? Mai are rost sa le repet peste câteva zile? Plus ca în ultima perioada cam am simptomele unei sarcini
Nu știu ce sa fac sunt îngrozita.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum ti-am raspuns si in urma cu cateva zile tot la fel o voi face si acum. NU, in nici un caz nu poti fi insarcinata. Chiar si doar o singura menstruatie cu atat mai mult daca au fost deja si doua, reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual ce tocmai s-a terminat nu s-a format o sarcina, deoarece intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta de fapt inceperea unui nou ciclu menstrual. De altfel in urma unui sex anal practic este aproape intotdeauna IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. Toate acele asa zise simptome de sarcina sunt simple fabulatii si imaginatii provocate de frica/teama indusa de paranoia. Multa sanatate!

| Mussette a răspuns:

Cel mai bine mergi la ginecolog si te lamuresti de ce ai aceste dereglera, daca esti sau nu insarcinata. Ca daca nu esti si aceste dereglari, nu e ok.

| Laura78 a răspuns:

Mergi la ginecolog, acolo vei primii toate detaliile.

| BiancaT17 a răspuns:

Pfff...daca ai facut sex anal, cum sa fii mai insarcinata? Inainte sa faci sex, ar trebui sa te documentezi putin. Nu ai cum sa fii insarcinata.Totusi,o vizita la ginecolog nu ti-ar strica.

| Alinavirsta200 explică:

Țin sa menționez ca a fost sex anal și sunt virgina