| rebiik a întrebat:

Deci..HELP
Clasa a XII-a organizau balul bobocilor, iar 4, 5 tipi/tipe veneau cu bilete prin scoli, iar acolo e un tip Mihai care mereu se uita la mine si odata se uita decat la mine da` vorbea cu toti si s-a incurcat.Cand am mers sa iau biletul mi-a zambit, iar dupa un timp (2 saptamani), au revenit iar...si avea romana iar doamna profesoara imi cauta lucrarea si eu eram in picioare.Ei si-au prezentat balul iar doamna de romana:``denisa nu-ti gasesc lucrarea`` iar Mihai se uita la mine..si eu m-am simtit atat de jenata, chiar daca el imi zambea.Eu ce-ar trebui sa cred? Ca ma place sau nu? F.U.N.D.A. Multu`

Răspuns Câştigător
| ViatacuLouie a răspuns:

Eu zic ca ii esti cel putin simpatica. Cred ca nu ar strica sa il intrebi: Ma placi?
Daca raspunde cu "da":oh, ce usurare, pentru ca si eu te plac.
Daca ruspunde cu "nu":te-am intrebat pentru ca am avut impresia asta si eram tare curioasa, dupa care e momentul ala de awkward silence si dupa in principiu o sa va sarutati, asta daca el chiar nu te place. Astepti si tu 10 secunde si vezi ce se intampla

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cum crezi tu ca ar putea el sa nu te placa?

| HeadShoot32 a răspuns:

Da, te place big grin Sigur o face. Incearca sa vorbesti cu el, daca si tu il placi. Daca nu. Incearca sa vorbesti cu el si dupa sa il iei la misto, sau sa ii zici sa te lese.