| 4evaakaty a întrebat:

Deci : Imi place de un baiat, el ma stie, adica stie ca`l plac. dar stiu ca odata m-a intrebat o colega de cls de-a lui daca vr sa fiu cu el, eu am crezu ca glumeste si am zis NU, dar de fapt el o rugase sa ma intrebe. faza e ca de atunci nu ma baga in seama si e ca si cum nu neam cunoaste. sincer am nevoie de ajutor. ce sa fac? ca sa fiu cu el?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vorbeste din nou cu colega lui si spune-i ca te-ai gandit mai bine si ai vrea sa incercati, dar te descurajeaza atitudinea lui.Metoda in sine nu e buna,totdeauna am preferat discutiile directe,dar acum,colega respectiva te poate ajuta! Deci, cu ea vorbesti, ea e sef de lucrari!

| MissL a răspuns:

Fa rost de idul lui, vorbeste cu el pe mess cateva zile, salutal si la scoala, zambeste-i, si intreaba-l intr-o zi daca nu vrea sa iesiti dupa ore, si daca accepta spune-i ca iti este drag, si vezi cum reactioneaza, poate reusesti sa-l cuceresti. :* mult mult muuuuult succes >:d

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Du`te si vb cu el si intreaba`l daca atunci a fost serios.si ca iti place de el, dar ai crezut ca e in gluma.

| helpu a răspuns:

Du`te la el si vorbeste cu el.winking ASta e solutia. Spune`i ca ai crezut ca a glumit colega ta. Spune`i adevarul.

| puffika a răspuns:

Bagate in seama cu el. Daca nu te bagi inseama cu el nu o sa faca nimic si plus ca rusinosul moare.Intreabal daca e adevarat(eu asa as face) daca zice ca DA ii spui ca si tie iti place de el si ca a fost o gluma. Daca zice ca NU ii spui ma rog asa mi-a zis colega aia si bla bla bla.Fie ce o fi! Sper sa fie bine! Sau daca tie rusine zii lui colega aia ca da ca vrei sa fii cu el si credeai ca e o gluma.
Bye!

| daria996 a răspuns:

Nu sunt experta in chestii de genu asta dar cred ca ar fi bine sa vb cu el si sa il intrebi dc s-a distantat si sa ii explici(stiu ca este greu sa vb cu un baiat despre asta...), sau poate prin intermediul colegei aleia poti sa ii transmiti big grin.pls treci si u p la ultima mea intrebare si lasa un com.mi-ar placea sa vad punctul tau de vedere