| alex9101 a întrebat:

Deci imi place mult de ofata, ne tachinam reciproc, radem impreuna, dar imi e frica sa o intreb daca vrea sa fim impreuna. Am vorbit cu o fata, prietena ei, si mi-a zis ca de fapt ii place de un baiat mai mare decat ea. Ce as putea face sa fim impreuna?

3 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Mda va tachinati, radeti, si celalalt i-o trage, felicitari, esti in friendzone.
Cauta alta fata!

| Ivanovicius a răspuns:

Poate ca la tine se aplica 'friendzone'-ul. Acesta e cel mai infricosator cuvant pe care il poti auzi cand iti place de o fata. Daca nu stii ce e ala, hai sa-ti explic concret: tie iti place de ea, ea rade la glumele tale etc. Poate e te considera doar in prieten bun, iar tu ai luat aceste gesturi ca si un 'semnal'. Bafta!

| ioana1942 a răspuns:

Daca ei chiar ii place de alt baiat e cam nasoala treaba pentru ca odata ce ai intrat in categoria "te vad ca pe un bun prieten" sau "imi esti ca un frate" este greu sa iesi de acolo...

presupun ca datorita relatiei voastre fata respectiva nu s-a gandit niciodata la tine ca la un potential iubit sau daca s-a gandit probabil ca a zis "asta ar fi ciudat, imposibil". Singurul lucru pe care ai putea sa i-l spui ar fi ca iti place de ea si sa se gandeasca daca vrea sa fiti impreuna sau sa ramaneti prieteni. Asta ar putea sa iti dea cea mai mare sansa pentru o relatie in punctul in care sti acum si nici nu va strica prietenia dintre voi.