| Cristina_3056 a întrebat:

Deci mie imi place de un baiat care e in acelasi colegiu cu mine, iar acum cateva luni i-am zis asta pe mess (i-am zis cam direct "i like you")bine asta dupa ce am mai vorbit, nu dint-o data. Mi-a cerut nr-ul de telefon dar nu m-a sunat decat o data (nici atunci nu am auzit si am vazut abia a doua zi). Pe mess vorbeam in weekend doar iar avand in veder ca ma stia doar din poze si nu m-a recunoscut niciodata prin liceu intr-o zi cand l-am vazut m-am dus la el si m-am prezentat. Dupa ziua aia nu am mai vorbit decat o singura data pe mess si dupa am incetat sa mai vorbim iar cand ne intalnim nu ne salutam (cred ca ma evita). Doar intr-o zi dupa mult timp eram pe mess si aveam la status hi5-ul meu si mi-a trimis o cerere de prietenie pentru ca era privat.Nu am mai vorbit de 2 luni jumatate, iar acum am luat vacanta si nu cred ca o sa ne mai intalnim.Acum ma intreb de ce nu am continuat relatia daca mi-a zis ca sunt draguta de multe ori si parea sa ma placa de ce nu a mai dat niciun semn de viata, de ce nu imi mai vorbeste? Oare s-a suparat dinb cauza ca l-am mintit in privinta faptului ca (i-am zis ca sunt in 11E in loc de 11 C)si poate a aflat si (am facut asta pentru ca clasa mea e aproape de a lui si nu voiam sa ma caute la inceput si voiam sa il cunosc mai bine ). Au trecut 2 luni jumatate, iar luni cand ne-am intalnit am trecut unul pe langa altul ca doi straini.Eu m-am indragostit de el, dar ce pot sa fac? De ce nu a mai dat niciun semn? Si as mai vrea un sfat:in curand e ziua lui si nu stiu daca sa ii zic la mlti ani sau nu(mai ales ca atunci cand a fost onomastica mea [ma numesc si elena]el nu mi-a zis nimic.Acum nu stiu ce samai cred si ce sa mai fac. au trecut aproape 3 luni. Oare m-a uitat? Daca ii zic la multi ani cred ca poate o sa isi aminteasca de mine, dar totusi oare nu a trecut prea mult timp (cand e ziua lui o sa fie vreo 3 luni jumatate de cand nu am mai vb )Si daca ar fi sa ii zic "La multi ani!"sa ii zic pe mess sau sa il sun?

Astept parerile voastre :* tnks

Răspuns Câştigător
| Same.User a răspuns:

In cazul tau, cel mai bine ar fi sa lasi timpul sa spuna totul. Eu zic totusi sa ii trimiti un mesaj macar cu "La multi ani!". Dupa mesaj daca nu are sa te mai caute deloc, lasa-l in pace.

3 răspunsuri:
| Irina19 a răspuns:

Si eu cred ca trebuie sa-i trimiti un sms cu la multi ani sau daca va fi pe mess sai scrii pe mess, nu ai de ce sa nu-i urezi asta. INsa de cautat nu-l mai cauta, daca el nu face nimica nu actiona nici tu, lasa-l asa, mai bine incearca sa-l uiti ca nu e singurul baiat pe lume.Cam si eu am aceeasi situatie ca si tine ca nu mai vb cu mine pe mess si m-am decis sa nu-i mai scriu si sa-l las in pace, daca va dori imi va scrii daca nu nu insist nici eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu zic ca un simplu mesaj poti sa ii dai si tu.chiar daca nu ii de ziua lui, pentru a nu mai astepta pana la ziua lui ii spui pur si simplu ca ai vrea sa iesi intr-o zi cu el la o plimbare sa povestiti pentru ca vrei sa ii spui ceva. daca el accepta acest lucru atunci tu v-a trebui sa iti spui intr-un fel toate sentimentele care le ai fata de el. se v-a atasa mult mai mult de u. daca nu, de ziua lui il suni si ii spui un la multi ani si nu te opri acolo, incepe cu un subiect banal dupa care ii dezvalui sentimentele fata de el si sigur si el iti v-a spune ce sentimente are fata de u. sper sa iti fiu de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai bine suna-l si zi cal iubesti mult