| anonim_4396 a întrebat:

Deci. nu stiu ce sa fac. imi place de un baiat enorm de mult. am stat cu el de vreo 2 ori. dar. nu mergea relatie. el statea cu mine cand nu avea cu cine sa stea. iar daca ii sarea una in ochi hopa merge la ea. iar acum vrea din nou sa stea cu mine. ( pentru ca nu mai are prietena ). nu stiu ce sa fac sa mai stau cu el sau nu. cea mai buna prietena a mea spune sa nu mai stau cu el. dar nu stiu. ca mnoh il plac

ajutati-ma cu niste sfaturi

va rog :*:*

Răspuns Câştigător
| sclifos a răspuns:

Daca iti place sa fii kirpa de podele, nu ai decit sa mai stai cu el, cand el te va suna...
Fii putin mai sus, spune-i ca nu ai kef, spune-i ca nu poti, dar asa ca sa-l atingi, si vei vedea cum se va schimba komportarea lui fata de tine, se va uita alfel la tine, el stie ca tu esti planul B care totimpul merge, fa-l ca sa apeleze la planul C, si atunci o sa vezi cum se comporta, daca e la fel, nu ai decit sa mergi inainte si sa-ti vezi de alte bucurii ale vietii, baieti sunt cit duce trenul, nici nu stii la care colt te asteapta un altul, si peste altul, un al 2-lea altul, uuf fetele astea ))), fii mai indiferenta, si totul va fi ok! succese!

17 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea gandeste-te bine! Tu nu esti la cheremul lui...adica daca te vei impaca cu el poate el se va duce iar la alta, cand va intalni vreo fata poate iar te va lasa cu buza umflata si atunci poate vei suferi mai mult ca poate vei pune mai mult suflet pentru el, nu merita, crede-ma! Nu ar fi mai bine sa il uiti si sa iti gasesti alt baiat care sa te iubeasca sincer si sa aiba ochi doar pentru tine, vai, nici nu vreau sa ma gandesc cata suferinta iti va aduce acest baiat cand tu il vei iubi mai mult el sa te lase baltasad, nu are rost.Inteleg ca il placi dar nu trebuia sa fi tu pe post de rezeva, el cand e singur apeleaza la tine si cand va gasi pe alta tu vei avea de suferit, sfatul meu e sa il lasi, sa nu fi cu el ca nu te merita.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti mica si d-aia isi cam bate joc de tine.
Asteapta sa cresti!

identitate
| identitate a răspuns:

Daca se intoarce mereu la tine esti in avantajhappyIn plus tu nu trebuie sa fii cu el sau cu altcineva pentru ceea ce simte pentru tine ci pentru ceea ce simti tu pentru el. Daca cineva pleaca de langa tine (indiferent de sex) e pentru ca nu ai facut suficient ca sa-l pastrezi.Nu ma refer la sacrificii si daruiri penibile.Traieste simtind placerea ta...si o sa vezi rezultatele."Dumnezeu iti da dar nu-ti baga in sac"...cu atat mai putin oamenii.

| Anecherry a răspuns:

Il placi si totusi vrei sa fii roata lui de rezerva? fii serioasa, nu e ultimul baiat, fii sigura ca vei gasi unul care te va iubi si te va aprecia. parerea mea e ca ar trebui sa te respecti mai mult, pentru ca meriti mai mult de atat.happy

| *Lyttle.me* a răspuns:

Poti sa-l placi mult si binehappy. E genu de baiat care nu prea are sentimente...Eu zic sa il lasi deoparte.Nu te merita.Mai degraba gaseste-ti un baiat care sa te placa si el pe tine, nu doar sa stea cu tine pentru ca numai are cu cine:-l...Mai sunt si alti baiati, nu te opri la el.

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Draga mea dal dracu de imbecil se vede ca nu te iubeste cu adevarat dupa cum vad nici un baiat fata de aici na sp sa ramai cu nemernicu ala asa ca dai papuci sau mai misto fal sa sufere crede-ma ca stiu cum e si stiu ce simtzy asta e viata trebuie sa mergi inainte gasestetzy un baiat care sa te iubeasca si sa te respecte scumpa mea nu sa se uite la alta ca nu-i frumos si nici bine pentru relatzya voastra asta e sfatul meu IAL LA MISTO DACA POZTY DACA NU NU MAI STA CU EL CA DUPA CUM SE VEDE NU TE MERITA ai grija de tine si pe cine alegi in viata de popa ALISA kiss

| HumanoidWorldTokioHotel a răspuns:

Nu ti dai seama ca te foloseste?
eu as zice sa nu l mai bagi in seama...stiu ca e greu dar...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca statea cu tine doar ca nu avea cu cine sa steie mai bine lasa-l dar daca chiar iti place asa de mult spune-i in fata sau dacanu fate interesata de el si laudal si eu is tot in prblema ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ci sa nu mai stai cu el daca isi bate joc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu mai stai cu el ca te foloseste. da am trecut si eu prin asta si nu e usor. te inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ELENA nu este ultimul baiat de pe lume asa mi s-a intamplat si mie tot la fel statea ce statea si cum vedea o impopotonata repede dupa ea! din poza imi dau seama ca esti frumoasa si ai sa vazi ca cu timpul o sa vina un baiat la tine si o sa-ti placa foarte mult de el.nu mai fi cu el isi bate joc de timne.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nope sub nicio forma nu ar mai trebui sa stai cu el adica el te considera un plan de rezerva de care se poate lipsi cand vrea. ar trebui sa iti gasesti pe cineva care sa te pretuiasca mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sti ce te sfatuiesc ieu sa te ampaci cu iel ca chiar daca ai sare ochi dupa alta tot la tine se antoarece
si nu neaparat ca inima ta spune ca daca nu mai are cu cine sa stea vn la tuh daca nu simtea ceva pentru tine nu mai statea cu tine la fel am fost si eu si am stat prima si prima data o saptamana apoi neam despatit 2 3 zile apoi iar neam ampat de vreo 6 7 ori am facut asa si am 4 ani cu iel ampreuna si dupa o luna jumate a anceput sa ma iubeasca daca eu acum ai zic nu vrreau sa stau cu u plange si ar fi anstare sa ma omoare pe min si apoi pe iel eu te sfatuiesc sa te ampaci cu iel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga Elena cred ca e sti o fata cu capul pe umeri baia-tul asta nu te merita, l-ai iertat de prea multe ori, i-ai dat mai multe sanse de-ai un s-i nu merita, ai un suflet bun s-i ai sa gasesti un baiat care te merita sfatul meu este sa nu-i mai dai ocazia sa i-si bata joc de tine din nou, uital si vei fi fericita

| cry_8967 a răspuns:

Nu mai sta cu elrolling on the floordar daca totusi il placi fal sa vada ca nu te mai inereseaza de el si poate iti va spune sa stai cu el iar...dar refuzal...nu te merita daca te face sa suferi

| madalina_2171 a răspuns:

Incearca sai arati ca iti e mai bine fara el si ai s vezi ca daca esti mai indiferenta i se va aprinde mai repede calcaiele dupa tine.iti zic din proprie experienta.am fost impreuna si ne-am despartit.nu neam mai vazut ceva vreme iar cand ne vedeam nici nul salutam si acu cateva zile m-a intrebat daca ii pot da a doua sansa.

| gabytza_1696 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu mai stai cu el pentru. ca atunci cand ii va sarea alta in ochii te va lasa iar balta