| AlexStoia13 a întrebat:

Deci, o intrebare pusa de multi, re-pusa de mine.Chestia cu 11.11 12.12 13.13 etc sunt adevarate?(eu nu cred in superstitii de obicei...ca fazele cu pisica neagra, cucuveaua, fluieratu`n casa etc) dar... ii scriam un mesaj fetei pe care o plac si l-am trimis cu un :* la sfarsit si am decis sa pun intrebarea aici stiu ca suna ciudat dar, poate ca e adevarata(slabe sanse)

7 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Aaaa! what! e ceva inventat cu orele fixe, acum se pare ca merge experimentul cu 11: 14:14... dar iti dau ceva si mai tare peste cateva luni o sa apara cu 14:41 10:01...

| smartalogu a răspuns:

Da draga mea e adevarat. Daca la 11:11 te caci o banana pe care apoi vine si ti-o ia o maimutica si se joaca cu ea intr-un bec spanzurat de o butelie inseamna ca ori esti constipata rau de tot ori iubitu tau se gandeste numai la bezele roz pe tavan. Dar daca la 12:12 te impiedici de un hipopotam care se da uta pe un fir de paianjan langa o savarina cu azbest atunci inseamna ca iubitu tau mai are putin si iti da ciorapii... la spalat rolling on the floor. Doamne ce oameni. Cum sa credeti in asa ceva?

| smartalogu a răspuns:

Damn, era baiat, acu citii mai bine intrebarea... rolling on the floor.

| Just a kid a răspuns:

Hais ati dau un exemplubig grin am fost cu pr meu 10 luni dupa care ne-am despartit o luna, eu am fost al mare si in timpu asta nu am mai vorbit.in ultimile 2 zile m-am uitat mereu la ora fixa... da mereu si nu o faceam intentionat.si cum am ajuns acasa dupa 1 zi m-a cautat sa ne impacam.eu una cred:X

| Biscotte a răspuns:

Pai se zice ca tunci cand e 11:11 se spune ca se gandeste la tine. Oricum unele sunt adevarate precum 11:59 te inseala sau te certi cu pers iubita (e adv), 11:00 te iubeste (poate te iubeste pers iubita sau oricine altcineva)winking...

| y a răspuns:

Depinde.thinking
De obicei:
oo:oo [ sau orice ora fixa ]= te iubeste.
Dar. De obicei fiecare ora este cate o litera.
o1:o1 [ sau orice ora care are aceeasi minut ]= se gandeste la tine.
La fel. fiecare ora are o litera.
oo:59 [ sau orice alta ora. ]= te inseala.
La fel si aici.laughing

Depinde si ce vrei tu sa crezi. Sper ca te.am ajutat.>; D<

| AlexStoia13 explică:

Am uitat sa mentionez ca era 22:22... oare ce inseamna?big grin