| Anonima22042020 a întrebat:

Deci, plac un băiat și mi-a mărturisit ca și el mă place pe mine. A zis că vrea să fim împreună dar că îi e greu să intre din nou intr-o relație. Am vrut sa ne vedem cumva fiecare de viața lui, însă el a revenit spunându-mi ca tine la mine și vrea sa fie cu mine, dar că s-a dezobișnuit sa caute sau sa sune o fata, chiar dacă tine la mine. Menționez că a avut o relație acum 2 sau 3 ani care a durat aproape 3 ani și la final știu ca a suferit mult. Mă întreb e posibil sa ii fie frica sa nu fie din nou dezamăgit? Ce as putea face pentru a fi cu el fără ca el să mai fie așa nesigur pe viitorul relației? Țin la el foarte mult și așa cum am spus știu sigur ca e reciproc, însă nu ii înțeleg ezitarea. Da-ți câteva sfaturi va rog. Ce sa fac? Nu prea mă caută când suntem la distanta însă îmi caută atenția și îmi vorbește mult când suntem face to face. In plus, dacă eu ii dau mesaj, îmi Răspunde mereu cât de repede poate.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu va mutati impreuna un timp sa vedeti cum decurg lucrurile?

| MPersephone a răspuns:

Chiar vrei sa intrii intr-o relatie cu o persoana cu bagaj emotional? Sau care pare nesigura? Tu vrei sa fii cu un baiat care e sigur ca vrea sa fie cu tine, nu care sa te tina ca poate va dori ceva in viitor. Nu e pregatit pentru relatie, tu vei suferi mai mult. Ti-as spune sa il lasi in pace, sa-si rezolve problemele emotionale.