| JelLy_3370 a întrebat:

Deci...totul incepe asa:mie imi placea de un coleg si unui alt coleg ii placea de mine, eu am fost cu cel care ma placea dar nu era prea bine pentru ca eu ma gandeam la celalat, cel pe care il placeam era foarte gelos, foarte curios, si vroia sa stie totul despre mine. dar in acelasi timp zicea ca nu am place ca sunt enervanta si in toate felurile, nu imi convenea de loc, am incercat sa-l uit mi-a fost foarte greu si acum am o relatie destul de vbuna cu baiatul care ma placea eu nici acum dupa atata timp nu am putut intelege de ce se comporta asa:ma privea imi zambea si fazele de mai sus si spun ea alte lucruri, nu zic ca numai mie imi zambea dar cu gelozia eram unicata. as vrea sa inteleg daca ma puteti ajuta...

Răspuns Câştigător
| TeodoraCucerzan a răspuns:

POi spune aceste lucruri din cauza ca el nu vrea sa creada lumea ca te place deoarece uh stai cu un alt baiat si mna este rusinos pentru el...

5 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Păi dacă se comportă aşa înseamnă că te iubeşte. tongue
Vorbeşte cu el.

FantaSZy.

| JelLy_3370 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, asta au zis toty dar acum cred ca este mult prea tarziu sa mai fie ceva intre noi pentru ca eu si pryetenul meu(care e un bun pryeten si cu el) ne intelegem destul de bine.va multumesc!

| JelLy_3370 explică:

Cred ca e mult prea tarziu sa ma vb cu el.big grin

| Marius_7427 a răspuns:

Da cum a zis si FantaSZy inseamna ca te iubeste! Dar ar trebui sa vb cu el si sa il faci sa inteleaga ca tu esti doar a lui si el numai al tau si sa comunicati si daca va intelege-ti o sa fie perfect... Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un Mic sfat. evita relatiile cu colegii de scoala/birou/prieteni sau alte persoane apropiate din simplul motiv ca in cazul in care relatia esueaza mersul la scoala/servici va deveni un adevarat calvar.