| babygyrl a întrebat:

Deci:vreau sa scriu o poveste sau ceva o carte cu ceva de dragoste, dar nu prea am idei. In ea vreau sa intre mai multe persoane:eu, fostul prieten cu actuala, inca 2 fete care au fost cu un baiat dar nu in acelasi timp, si inca doi indragostiti. Vreu ceva fff interesant, orice dar ca parintii sa nu fie de acord si sa se mute din oras si etc. Poate sa fie si altceva dar de dragoste. Cea mai buna idee primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Gabbitzu a răspuns:

Incepi povestea cu inceputul,, a fost odata ca niciodata "

Glumeam!
Pai ce potsa spun decat ca iti trebuie imaginatie, si sa scrii cat mai mult despre viata ta, despre,, ce ai patit cu primul tau iubit " sau,, Traia de demult o fata ce era / a fost indragostita de un baiat " cred big grin dupa care iti inspiri,, povestea ta " si mai adaugi si un pic de imaginatie, nu prea le am cu cartiile dar sper ca macar un cuvant din ce am spus sa iti fie de ajutor big grinwinking succes la cartewinking

10 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Nu am idei la ora asta dar sa nu incepi carte cu DECI ok? mult succes

| mocatofa a răspuns:

Trebuie sa ai experienta de" genul" si multa imaginatie sa stii sa infloresti cate ceva in anumite scene sa para mai interesant, trebuie sa stii sa scrii sa stii sa asezi cuvintele sa te desurci cat de cat cu scrisul.
E foarte greu " dar adaca esti inteligenta si prinzi care e magia o sa reusesti.
Iti urez mult succes sper sa reusesti in ce-ti propui.
Cine stie poate pe viitor o sa-ti cumpar cartea "daca o sa apara. Multa bafta happy.

| babygyrl explică:

Referitor la ce a scris lueta. nu pentru ca am cateva ideii dar astept si parerile altora si ideile. am multe inca din viata personala sau din alte intamplari din jurul meu.

| Gabbitzu a răspuns:

App uitasem sa specific ceva...

,, Precum lumina ajunge diluată pe Pământ şi numai
în forma aceasta coruptă este benefică pentru fiinţele
vii, tot aşa cunoaşterea şi învăţătura autentică nu este
bună pentru ele, deocamdată. Dacă ea ar veni în toată
splendoarea ei mişcarea electronilor s-ar opri, pentru
că însăşi orice motivaţie a exprimării este un efect al
ignoranţei din forme şi substanţe.
Motivaţia oricărei fapte poate fi îmbrăcată în
cuvinte frumoase, dar motivaţia aparţine persoanei,
iar persoana aparţine minţii şi când mintea dă şi
ridică este pentru a avea ce să ia şi să trântească la
pământ; dacă nu şi-ar lua darurile înapoi i s-ar
consuma toată substanţa, ajungând goală şi secătuită…
Numai în cel care depăşeşte deşertăciunea oricărui
obiectiv şi trăieşte fără vreo aşteptare, când lasă viaţa
din el să zburde, e pace şi soare, nu în cel care caută
un răspuns.

De ce, pentru ce, de când, cum, unde, care –
creează monumente de beton, dar fericire interioară
niciodată.
De aceea, toată manifestarea poate fi un prilej de
joacă şi de veselie dacă nu te amesteci în evoluţia
celui ce a ajuns om, prin instituirea regulilor şi a
legii, încurajând conştiinţa, dacă nu te ataşezi de
nimic şi înţelegi că ce se naşte apare din ceea ce
moare, că cei dragi – prietenii şi tovarăşii de joacă –
izvorăsc din tine mereu… "

Face parte din jurnalul meu, cam greu sa intelegi dar totusi... incercarea moarte n-are tongue BAFTA

| luetA a răspuns:

Sa inteleg ca tu vrei sa scrii o carte cu ideile altora?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nusiui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am scris.si cu imaginatia mea, nu as fi vrut sa se bage cineva cu alte idei pentru ca atunci n-ar mai fi autentica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intro zi de toamna o prajitura vorbea cu o rosie.
ele intrebau:
-ce faci prajituro? intreba rosia
-bine. raspunse prajitura. tu ce faci?
-bine stau.
-stai?
-da stau.
-bravo fata.
-sti din mine a muscat basescu.
-a da, din mine a muscat obama.
-esti proasta.
-tu esti mai proasta.
cele doua mancaruri sau certat fara sasi dea seama ca sunt in gunoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, referitor la ultimul articol a fost super,
Aș vrea să. ți spun ca nu e necesar sa folosesti ideile altora, niste opinii poti da dar asa nu! sau cum ai spus si tu din viata personala sau din viata de zi cu zi laughing ceea ce se intampla prin jurul tau, si eu am scris la fel o carte numai despre dragoste am 30 de capitole love struck mereu am urmarit ce se intampla in jurul meu, si a mers ma bucur ca am putut termina cartea chiar imi place!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ma pricepi dar eu daca as fi fost in locul tau eu mias scrie tot ce mi s-a intamplat mie. scrie tot ce ti s-a intamplat tie mai adaugi ceva si pote iese ok mult mult succes.