| denisaadela a întrebat:

Decy, am o prietena, care are un iubit cu ea in scoala... si ea si-a dat seama ca el vorbeste foarte mult cu fosta prietena Cum sa faca sa-i atraga atentia sau chiar pe mess sa comunice mai muult? Va rog ajutati-ma,sadtin foarte mult la prietena mea (suntem ca niste surori ) si nu as vrea sa o vad ca sufera. plsz fuunda happy

Răspuns Câştigător
| andreikol a răspuns:

Salut!
Pai si eu trec cam prin aceeasi situatie, si as avea cateva sfaturi pentru. tine care le-am primit si euwinking
In primul rand sa nu-i mai dea atata atentie si sa fie cu,, nasul pe sus'' iar el o sa vina in genunchi la ea. happy
Iar pe mess sa iti puna la status diferite mesaje cum ca ar avea un iubit, dar ca ea sufera dupa un alt baiat care nu prea vb cu ea, diferite chestii! big grin

Sper ca ti-am fost de ajutor! love struck

Te pup! fundita? :*

2 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic.
trebuie sa intelegi ca faptul ca ii esti cea mai buna pretena nu iti da dreaptul sa te bagi in viata ei proprie si personala. iubitul e o chestie, iar tu cu totul alta chestie.problemele lor tin de ei doi, de intimitatea lor, nu de ei si de tine.
daca au o problema ei doi ar trebui sa o discute, sa vorbeasca despre asta. dar sa o rezolve ei 2!
o relatie nu este decat intre 2 oameni, nu intre acei oameni si gasca de prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa fie mai indrazneata, dar nicidecum sa nu se umileasca in fata lui, sa nu-i arate lui ca este geloasa, si sa se imbrace kit mai sexual. si...nu stiu cum e ea dar baietilor nu le plac fetele care vorbesk mult si indodii