| IAmAGreatPotato a întrebat:

Desi am mai pus o intrebare despre subiectul asta mai incerc o data. Am primit acum 2 saptamani o cătelusa care acum are 2 luni si o saptamana. Am inteles ca pana pe la 5 luni o sa-i mai scape cate un pipi pe covor si nu ma deranjeaza groaznic pentru ca stiu ca nu pot sa ma astept la prea multe de la un catel de 2 luni. Intre timp a invatat sa ceara afara cand simte nevoia si sta la usa, dar noaptea desi are covoras special unde si-a mai facut singura, nu vrea sa faca decat pe covor in coridor ( usa dintre camera si coridor e deschisa pentru ea). In camera unde dormim nu mai face aproape deloc pe parchet, mai face cateodata pe paturica ei. Dar de 3 zile face pipi in pat desi am certat-o ( nu am batut-o) si i-am aratat unde e bine sa faca nu ma asculta. Azi chiar a facut de doua ori in pat. O scot afara, face pipi si cand intra mai face o data. Scuze pentru categorie dar e cea mai vizitata.

1 răspuns:
| Live4Ride a răspuns:

Este inca mica. poate ar trebui sa o tii mai mult pe afara sa poata face mai mult! Da cu otet pe covor sa nu mai aibe mirosul de pipi cu toate ca ele nu isi marcheaza locul cum fac masculii!
Incearca sa mai pui un covor de pipi peste covorul unde face de obicei pipi si incearca sa nu mai lasi in camera ta.
posibil sa ii fie si frica de aceea face pipi pe ea poate!