| GeorgeMihai a întrebat:

Din ce motiv credeti ca un baiat nu ar mai vorbii cu o fata chiar daca ii e dor de ea?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mandrie barbateasca sau retinere sa nu sufere din nou daca se pune in contact cu tipa

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Fie are pe altcineva, fie o vede ca pe o soră, ori a suferit dintr-o relaţie anterioară ori a fost înşelat şi nu vrea să se repete povestea, sau îi e teamă să se implice prea mult.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Din cauza ei, indiferenta cu care l-a tratat il face sa ii plateasca cu aceeasi moneda, nu stiu daca e cea mai buna metoda, dar multi o fac si din orgoliu...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Infrunta adevarul s-a plictisit de tine

| LonlyWolf a răspuns:

Orgoliu, sau are ceva pe suflet legat de ea si nu ii poate spune! incearca sa vorbesti cu ea! lasa mandria si deschide-ti inima in fata ei

| neutrino a răspuns:

E prea mic pentru fapte mari.

| LoveSleep a răspuns:

Copil

| Mussette a răspuns:

Ori are vreun motiv de suparare si asta il retine, ori vrea sa se indeparteze de ea, fara ai mai vorbi. Depinde si cine e fata.

| Neo12 a răspuns:

Orgoliul e prea mare, a fost înşelat, a fost trădat, a fost minţit, a fost folosit, a renunţat la ea din diferite probleme (distanţă, certuri cu diverse persoane), a fost rănit, a fost tratat urât. orice e posibil, doar el ştie ce are pe suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza ca la facut sa sufere prea mult

| frostxtq a răspuns:

Inselat

| TPUuser199 a răspuns:

Orgoliul.

| emmaemilia a răspuns:

Poate ii este rusine, s-au nu vrea s-o dea in bara

| Rauldor a răspuns:

De unde ştie fata că lui îi este dor de ea.A şti şi a presupune sunt două lucruri diferite.Crede-mă, dacă i-ar fi dor, ar găsi orice ocazie sau scuză să o contacteze.Sunt mai multe variante:are pe altcineva,s-a plictisit,nu are ce să-i mai spună, cu ce să o vrăjească, are complex de inferioritate precum nu se descurcă atât de bine ca fata într-o conversaţie---prin absurd nu vrea să fie rănit, sau nu doreşte ca relaţia sau ce-o fi să evolueze, alege tu dintre variante, sau alte variante care ţi-au fost enumerate de alţii, este o gamă variată, dar toate sunt presupuneri.Cel mai simplu:fata să întrebe băiatul...De ce nu mai vorbim noi doi?- şi astfel va primi răspunsul, sau nu.

| PrettyLiar94 a răspuns:

Din orgoliu

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Poate din cauza fricii sau a neputinței. Dacă ți-e dor de cineva te doare sufletul când nu îl vezi, dar mai ales când nu îl simți lângă tine, dar poate nu mai vorbești cu cineva pentru că îl simți.

| Brotacel12 a răspuns:

ORGOLIU