| bebitza a întrebat:

Distanta conteaza intr-o relatie?
distanta face o relatie sa nu mai fie cum era candva?
cum dovedesti unei persoane care e la distanta ca o iubesti?
cum iti dai seama ca te iubeste, chiar daca e la mii de km distanta, si nu iti spune doar vorbe?
merita sa ramai implicata intr-o relatie la distanta?

Răspuns Câştigător
| felicia_7071 a răspuns:

Draga mea, iti spune ca merita sa te implici in orice relatie, fie ea si la distanta, atata timp cat exista sentimente(reciprocitate).
Din propria-mi experienta iti marturisesc ca am avut parte de doua relatii in care la un moment dat am fost "despartiti"de distanta, si acest lucru nu ne-a impiedicat sa ne iubim la fel de mult, poate mai mult, pentru ca dorinta era mai mare de a ne vedea, de a sta impreuna...
Momentele reintalnirii cu el sunt unice, mirifice, atunci ai ocazia sa valorifici mesjele de dragoste pe care i le-ai trimis, convorbirile telefonice in care va spuneati cat de mult va iubiti si cat de dor va este unul de celalalt.
Daca ai o astfel de relatie te rog frumos sa nu iti mai pierzi timpul gandindu -te ca distanta ar putea distruge dragostea, nicidecum!
Te pup!

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Numai increderea poate tine o relatie la distanta in viata

| felicia_7071 a răspuns:

Ellena ma bucur ca ti-a folosit al meu raspuns!
Dragele mele, toate cele care sunteti implicate intr-o relatie, va rog sa profitati de momentele impreuna si sa nu mai lasati nici un gand sa va "umbreasca"fericirea!

| cristi27 a răspuns:

Si eu trec printr-o relatia asta si chiar daca e greu este si placut.Ne vedem o data la 2 saptamani ca distanta e destul de mare ea e la campulung muscel eu sunt la hunedoara dar atunci cand ne intalnim in alea 2 zile cum a zis felicia sunt unice, profitam de fiecare clipa impreuna asa ca parerea mea daca va iubiti trebuie sa mergeti mai departe si distanta care este intre voi trebuie sa fie ultimul lucru care sa va desparta.Iti doresc multa bafta

| Ellena a răspuns:

Raspunsul tau @felicia... mi-a folosit si mie, iti multumesc!
si eu sunt implicata intr-o astfel de relatie si imi este foarte binehappy

| Alina_5575 a răspuns:

Buna... Felicia are perfecta dreptate...Si eu sunt intr-o astfel de relatie, intre noi este o distanta de aproximativ 2500 de km, si ne este bine si asa...happy

Intr`o astfel de relatie e nevoie de mult incredere si intr-adevar sa va iubiti...

Asa cum a zis si felicia cel mai bine e sa nu te gandesti ca distanta var putea distruge relatie... Poate cu timpul o sa vezi ca aceasta distanta vă va apropia si mai mult daca intr-adevar exista dragoste...

happy

| GeO_2554 a răspuns:

1. distanta nu conteaza intr-o relatiehappy [unde dragoste e sunt de toate]
2. distanta nu face relatia altcumva o intareste
3. pai pur si simplu ii dovedesti k o iubesti...si fapte nu numai vorbe
4. pai iti dai seama.de exemplu cere`i numarul de tell.si daca iti da beep`uri mereu cand ii dai si tu.inseamna k nu are pe nimeni si numa pe tine. daca ar fi cu gagica.nu ti-ar raspunde
5. da merita.niciodata nu se stie

take care:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza prea mult distanta, daca va iubiti treceti peste ori, iti spun din proprie experienta, e frumos sa ai o astfel de relatie, merita sa experimentezi, numai ca trebuie sa fii pregatit/a pentru orice! cel mai naspa e despartirea, pentru ca incepi sa tii la acea persoana si cand vine vorba despartire iti cade cerul in cap! e foarte naspa! depinde de fiecare persoana si depinde si de relatie! eu zic sa incerci! cu bune cu rele e frumos(inveti si cate ceva)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cu un baiat de 2 ani; de cand a inceput scoala ne vedem la doua sapt...ne despart 100 km. Vreau sa-ti spun ca inima imi e la gat in a 13-a zi si ca nu-mi doresc nimic mai mult decat sa treaca timpul mai repede! Tre sa existe iubire! Daca ajungi intr-o relatie sa fi despartit pentru o perioada de timp, scurticica, poti realiza daca relatia merge mai departe sau nu, daca merita!

| alexandrax65 a răspuns:

Simti asta si esti sigura eu sunt asa