| anonim_4396 a întrebat:

Doar eu m-am săturat de fetițele astea de 10-12 ani care la vârsta asta au deja iubiți? Mi se pare penibil...

29 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt fără număr... câte dorințe arzătoare au să-și distrugă copilăria pură!
Pa, pa.

| DNSK a răspuns:

Te sustin. dar sa vezi tu cu ce intensitate iubesc! atat de mult incat raman si insarcinate

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este adevarat ceea ce zici, dar crezi ca lor le pasa? incercam sa le explicam pericolele la care se expun, dar parca vorbim la pereti.
Totusi ma intreb ce fac mamicile lor...
O seara frumoasa sa aihappy

| lizy12iul a răspuns:

Eu sunt ok cu ele..pana la urma ma bucur ca am evoluat, la varsta lor ma jucam cu papusile si ma uitam pe minimax..intr-un fel ma deranjeaza dar in alt fel simt ca progresam si ca nu mai suntem asa de pe timpuri cand daca te sarutai cu un baiat gata trebuia sa te mariti cu el..ca sa nu mai spun de copiii de 2-3 ani care stiu sa umble pe telefoane si tablete si asa mai departe happy

| NameHarris a răspuns (pentru lizy12iul):

Eu ma uitam pe cartoon network

| kRedhead a răspuns:

Lumea asta a retrogradat mult. Vad mai jos raspunsuri cu "e viata lor, sa faca ce vor" si raspunsuri pro pentru acest subiect si ma gandesc. bai fratilor. La varsta aia nu esti pregatit pentru asa ceva, esti inca un copil. Cum puteti fi de acord cu relatiile la 10-12 ani? Si mai grav e ca unele mai si intretin acte sexuale cu "baiatul viselor" lor. straight face
Generatiile viitoare vor ajunge din ce in ce mai rau, iar noi, cu o atitudine indiferenta sau pro le dam mentalitatea asta. In loc sa ne plangem ca vai cum au ajuns fetitele mici, mai bine sa incercam sa le bagam mintile in cap. Asta nu e un progres pentru tara, ci un regres...
La 10-12 ani abia puteam sa ma tin de mana cu un baiat pentru ca eram mai apropiati decat restul, imi era scarba si frica de sarut si nici nu ma gandeam la sexualitate... ce se intampla acum chiar nu e ok.

| neutrino a răspuns:

Nimeni nu ne obliga sa inotam in aceasta mocirla.

| Fatamuntilor a răspuns:

Da asa este, dar de aceea suntem aici ca le aratam ca nu e bine ce fac!

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns (pentru MorcovMorcovescu):

Stiu mai Morcovel...macar incerc
Multe intrebari sunt puse la misto!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi se par penibile, insa asta e realitatea. Partea proasta e ca pun botul la vrajeli si pe urma merg la mami cu burtica mare.
Trist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar e penibil, dar ele nu constientizeaza asta. Pentru ele asa e "cool", ca in ziua de azi e "cool" sa fii la fel ca toti ceilalti si sa ti-o tragi la 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gelosule!

| Teardrop a răspuns:

Nu. Mă enervează copii de 1-2-3 ani care ştiu să umble pe telefoane şi tablete, dar habar n-au cum să se joace cu o minge. De fapt, mă enervează părinţii lor. Inconştienţi şi nebuni.

| Alicezzz a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui, asta este generatia noua, nu sunt de acord cu incepere vietii sexuale la o varsta frageda, la 10-12 ani mai importanta ar tr sa fie scoala nu iubitii! Dar fiecare face asa cum considera.

| Happyjump a răspuns:

Prostia nu are varsta! E plin de tampe de 13 ani care stau cu unii de 23 si mai ai cred ca le iubesc

| stark47 a răspuns:

E penibil.insa nu-i locul nostru sa judecam.ce mi se pare penibil e educatia primita.

| 1DeadMemories a răspuns:

Fiecare gandeste subiectiv problema happy. Comportamentul adolescentului tine de cele mai multe ori de educatia primita de la parinti. Nu-mi veniti cu comentarii de gen ...pai degeaba-i spune ca nu e voie, ca el tot tampenii face.Eu sunt de parere ca nu stie cum sa puna parintele problema si sa explice motivul pentru care nu-i bine sa faca un lucru la varsta respectiva.

| ShadoWCrist a răspuns:

Ce treaba ai cu ele? Fac ce vor, este viata lor.winking

| Georgemy2 a răspuns:

Inca o persoana cu capu' pe umeri

| AlexandraCris a răspuns:

Ce e mai grav e că la vârsta aia au şi relaţii sexuale. Dar e viaţa lor şi au tot drepul să facă absolut tot ce vor cu ea.

| Ciumpi35 a răspuns:

Bine ai venit in club. Pana la urma e viata lor.E treaba lor

| Andreiu68 a răspuns:

Pe bune, Eu am 16 ani si imi amintesc ca la 11-12ani toata ziua pe afara si ma jucam nu aveam nici o treaba cu fetele.Mai grav e ca la varsta asta fetele au si iubiti si relatii sexuale.Mi se pare banal, prostesc si copilaresc sa ai iubit la 10-11ani.Sunt de acord cu tine.

| Alisse a răspuns:

Nu au putin creier ce sa le faci.

| biafresh a răspuns:

Eu pana acum nu am avut iubit si am aproape 15 ani ( se pare ca fetitele mici m-au intrecut laughing, dar ma crucesc cand aud asemenea lucruri. Cunosc cazuri si mai grave de fete de 8 ani care au asa ceva. Exista si un teribilism al varstei. Mie mi se pare ca aceste fetite mici sunt foarte baive.

| hydrantmarian a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza ca unele au iubit de 15- 20 ani si ele au 10-12 ani, si se mai dau si smechere.

| HaHaHaProductionRO a răspuns:

Te sustin intru totul.Chiar daca unele sunt vrajeli, ma crucesc cand ma gandesc ca cineva isi poate imagina astfel de lucruri.Si bai fratilor? V-ati tampit la cap sau ce? Cum sa spui ca e viata lor?! Numai cand aud ma apuca nervii.Nu e doar viata lor ba frate, caci de cele mai multe ori intervine si viata unui suflet nevinovat in povestea asta.Dar ce ma deranjeaza cel mai tare e ca toata lumea face copii, ca pe banda rulanta si nici macar nu sunt in stare sa ii educe. Apoi pana mea?! Atat de greu e sa ii explici propriului copil riscurile la care se expune?! Pai numai cand va auzi ca poate sa ia sida i se va taia una-doua cheful.Dar asta este, nu este vina lor ca nu sunt informati, ci a parintilor.Si totusi, la cate informatii poti gasi despre sex, dar cine sa caute? Nu are cine.Recunosc si eu ca parintii nu mi-au spus aproape nimic despre asta.Tot ce stiu despre pericole si restul, am aflat singura.Asa ca nu sunt un caz singular.Si pana la urma,ca sa inteleg si eu, sa iti incepi viata sexuala, sa nu mai fi virgina, sa te expui la o mie de boli, si eventual sa faci un copil la 13 ani e cool? E cool, hă? Ba da in ce societate de tot rahatul am ajuns, sincer.

| EnterLife a răspuns:

Da,si eu m-am saturat.Si...nu inteleg cum pana mea puteti spune ca au dreptul sa faca ce vor cand nici nu stiu de fapt ce vor! S-au cam schimbat vremurile deci sa zicem ca e ok sa ai un baiat un pic mai mult decat prieten, sa aiba cu cine sa isi petreaca timpul, cate un pupic pe obraz, hai, un sarut micut dar unele deja exagereaza exagereaza.Mai nou sufera si simt ca nu mai pot trai fara acel baiat, nu e pacat de copilaria lor? Eu si acum vorbesc cu jucariile si asta nu inseamna ca nu pot gandi matur, ca sunt nebuna sau ca am o problema la cap, ci inseamna ca profit cat mai am timp...happy