| anonimu123 a întrebat:

Doresc sa stiu de la ce varsta poti circula legal cu scuterul sau scuter care arata ca o motocicleta de 49 cmc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci,
acum este de la 16 ani.
DAR trebuie sa te duci la politie si sa dai un test, in care sa dovedesti ca esti cunoscator a legilor de circulatie...
Asa e sigurbig grin
Dar
vestea PROASTA e ca.
de la anul hotii tarii (parlamentarii) vor sa bage chiar si la un amarat de scoter de 49cm cubi cu permis de conducere straight face care il poti da la anul...
nu se stie sigur daca se va baga dar oricum este in discutie treaba asta...

2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

| sebywarlord a răspuns:

Pt scuter poana in 49 cmc ai nevoie de 16 ani si un curs de legislatie
Pt scuter cu motor pana in 125 cmc si 11 KW ai nevoie de 16 ani si de permis de conducere A1
Pt restul ai nevoie de A