| Civer a întrebat:

Draga TPU,

Încep atat de dramatic, si pe deasupra, chinui 5 minute din viața voastră, si poate ca raspunsuri ca acestea au mai fost dar dintr-un anume motiv un cuvânt de la voi sper sa ma ajute.

So, let's start'. Deci, am 19 ani, si de mica nu a fost totul roz, deși am avut tot ce am putut visa..bani,haine, excursie in locatie extravaganta, am învățat ca asta nu e tot si ca imi doresc o familie, care asa cum era ea la 14 ani s-a spart. Ai mei au divortat mama s a ales cu o pensie ok, casa cu mașina si pentru ea totul părea ok. Ei bine, in momentele alea de plictiseala de supărare sau de nervi am început sa fumez iar la 17 ani credeam ca viața mea o sa fie roz dacă întâlnesc persoana aia ( gen printul pe cal alb pe care il așteptăm toate) si cum printul a venit si aparent nu prea a vrut mult cu mine. după 6 luni de relație după ce a obținut totul s a plictisit si a plecat. Primul bărbat ok din viața ta, se lauda cu performanțele sale prietenilor, ca si cum, ai fost cârpă de catifea si m-am simțit prost. Si alte 6 luni am plâns si m am purtat cat de obișnuit am putut. Gen, știți băieți ..sunteți grozavi cand ne tratati ca pe sosete dar asta e, am foat o mare fraiera si recunosc. După asta am găsit un băiat dragut si stau cu el ca sa uit ..individul. A trecut un an. Încă nu uit. Normal ar fi sa pun capul pe perna si sa ma gândesc la iubitul meu nu la el ..si acum cand am scris asta ..la el ma gândeam ..cu ura si dragoste in același timp. Poate l am acceptat pentru ca nu primisem ..nu stiu dar chiar as vrea sa trec peste. Si nu stiu cum. Ce sa fac sa fiu puternica? In fata lui baietilor de bani gata si fetelor care sunt in jurul lui? TPU, mersi pentru asta dca vreți sa ma ajutati nu va ofer doar funda ci si recunoștința pr ca un străin iti va da mereu sfatul cel mai bun. Thanks

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandeste-te la altceva cand iti vine in cap amintirea lui

| Andutsaa a răspuns:

Nu te-a meritat, asta e clar. Esti puternica din moment ce inca tii capul sus. Nu trebuie sa fii puternica in fata lui, a baietilor de bani gata si a "fetelor" acelea. Fii puternica pentru tine! Pentru baiatul cu care esti acum, care te pretuieste si care te merita. Gandeste pozitiv, indreapta-ti atentia catre el, face parte din prezentul tau. Fostul, e doar un fost. Sentimentele pe care i le-ai purtat..nu le vei uita niciodata, asta e clar, dar trebuie sa treci peste. Asta pentru binele tau! Mingea e la tine, tu decizi la cine pasezi! Te pup cu drag!

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa accepti ideea ca nu toata lumea poate fi puternica si inteligenta. Tu trebuie sa te multumesti cu partea materiala.

| Dariusuu a răspuns:

Ţi-e dor de el? Caută-l, să te rănească din nou să se comporte cu tine ca şi cu o cârpă şi atunci o să-ţi dispară dorul ăsta.

Lasă-l naibi de băiat că a fost doar profitor. Spunea-i că ai acuma un tip lângă tine .I.ai zis vreodată cât de drăguţ e? Sau cât îl adori?

Viaţa e prea scurtă să privim în trecut...

| OoBunnyoO a răspuns:

Viata nu devine roz daca intalnesti o anumita persoana. Nu te mai axa pe asta. Dragostea reala nu este ca cea prezentata in filme. Iar in al doilea rand noi nu prea avem ce sfaturi intelepte sa-ti dam, atat timp cat tu esti cea care trebuie sa le urmeze, iar majoritatea iti vor da raspunsul pe care si tu il stii in sinea ta: trebuie sa mergi mai departe si sa uiti de fostul prieten. Viata merge mai departe. Insa noi nu avem o harta detaliata despre cum sa faci asta. Tu stii singura ori vei afla.
Cat despre cum sa fii puternica in fata fostului si a persoanelor care il inconjoara...nu trebuie sa ii demonstrezi lui nimic. Cu cat vei incerca mai mult sa ii demonstrezi lui ceva cu atat vei fi mai mult blocata in trecut. Fa-ti noi prieteni si schimba-ti anturajul. Gaseste-ti un baiat la care sa tii ori apreciaza-l pe cel cu care esti. Daca simti ca relatia nu merge desparte-te de el si gaseste-ti pe altceinva. Nu are rost sa chinui o persoana si sa ii dai iluzia ca relatia este ok daca tu simti ca nu merge. Pierdeti timpul amandoi aiurea. Viata este prea scurta ca sa o petreci inconjurata de persoane cu care nu te potrivesti.

| HueyFreeman a răspuns:

Esti patetica, ai avut tot ce isi viseaza altii si vii aici sa ceri compasiune. Nu cauti sfatur, decat simpatie. Treci pintr-o drama adolescentina si iti plangi de mila. Ai 19 ani? As fi putut zice ca ai 12. Fut-Frumos nu sta cu tine pentru ca-i plac ochii tai, el *** si pleaca.

Ai facut decizii proaste si acum vii aici ca sa cauti simpatie, cum sa nu. Sa stii ca aluia nu-i pasa de tine, ca stie ca nu a pierdut nimic. Vrei sa-ti fie mai bine? Nu uita de trecut, inveti din greseli si nu le repeti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HueyFreeman):

Dur dar adevarat!

| Me01 a răspuns:

Buna
Daca vrei un viitor frumos Inchide USA trecutului si nu te mai întoarce înapoi, cand îți vine in minte amintirea lui gândește-te cât rău ți-a făcut, ca te-a folosit si nu i-a pasat de sufletul tau.in plus de toate acel băiat nu te-a meritat, din cate am văzut esti puternica chiar daca in adâncul sufletul tau crezi ca nu esti. O zi frumoasa

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Spui ca ai un alt iubit, eu zic sa faci cumva sa iti gasesti fericirea alaturi de el si sa uiti definitiv de fostul. Este foarte clar ca nu te-a iubit, daca te iubea nu se lauda cu niste lucruri care nu sunt tocmai de laudat, chiar daca lucrurile nu am mers intre voi. Astea trebuia sa le tina pentru el. Oricum a trecut, tu ai reusit ca gasesti o alta persoana care pare ca iti este alaturi. Nu lasa ca relatia voastra sa se destrame pentru un fraier care nu te-a iubit. Gaseste in actualul ceva mai bun, obliga-ti mintea sa gandeasca asta si ai sa vezi ca vei reusi. Daca stai asa si tot cu gandul la el ramai, vei pierde o persoana care tine la tine, probabil iti vei da seama de asta mai tarziu, asa ca nu merita sa nu fii fericita langa acest nou el. Succes!

| KALASHER a răspuns:

El știe că ești "naivă" Deci faza cu arată-i ce a pierdut nu merge pentru că el știe că nu a pierdut nimic!

Sfat:Nu-l mai băga în seamă, n-ai ce face... învață din greșeli!
Baftă
P.S:lasă-te naibii de fumat că îți distruge viața

| Gioni980 a răspuns:

Cel mai bine e sa fii puternica si sa ii arati ca te-a pierdut, nu te mai gandi la cineva care te-a facut sa suferi mult daca te iubea cu adevarat nu te facea sa plangiwinking asta este parerea mea. Fa-ti un prieten si incearca sa uiti de animal.