| Oanna07 a întrebat:

Draga TPU, problema mea este legata de relatia mea. Sunt cu un coleg de la mine din clasa de un an jumate. Relatia noastra e bazata pe sentimente foarte puternice, niciodata noi doi nu ne-am despartit mai mult de 2 ore. Problema e urmatoarea, el are anumite lipsuri, ce consta in jocuri prea multe pe calculator, cateodata vorbeste fara sa isi de-a seama si ceea ce ma supara cel mai tare este ca se supara din aproape orice. Astazi i-am facut o gluma, ca nu mai mergem undeva doar ca sa vad ce spune si logic ca s-a suparat rau. Ceea ce ma deranjaza cel mai mult e ca imi promite ca se schimba, o face pentru 2-3 zile si apoi e iar ca la inceput. Considerati ca trebuie sa ii mai dau o sansa sau sa termin aici?

7 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Merita sa fie data la o parte o relatie de 1 an jumate pentru faptul ca se joaca anumite jocuri pe calculator? Nu! Accepta-l asa cum e, cat despre faza ca este suparacios. Daca tu stii ca este asa evita sa mai faci glume cu el, dar totodata vorbiti despre asta, explica-i ca ar trebui sa fie mai relaxat, mai comunicativ, mai glumet nu asa cu fata la cearceaf 24/24.

| PhantomaEsteFericita a răspuns:

De ce vrei sa il schimbi? Nimeni nu merita sa se schimbe pentru nimeni. Asa este EL. Il accepti cu calitati si defecte pentru ca il IUBESTI, ori il lasi in pacehappy. Nu merita sa il ranesti mai mult.
Cum am zis, daca-l iubesti cu adevarat il accepti asa cum estewinking.
Deci, tu ce crezi... II mai dai o sansa sau termini aici?winking

| Hirako a răspuns:

1)Daca faptul ca se joaca pe PC il consideri un defect, inseamna ca tipul e mai mult decat in regula.
2)Mi se pare normal sa se supere daca ii spui ca il lasi balta.
3)Cred ca tu ar trebui sa te schimbi, nu el thinking
4)Tu spui ca se supara din orice, cand de fapt si tu faci la fel happy

Consider(am) ca el iti mai da sanse pentru ca te iubeste, altfel nu ar rezista cu tine.

| KeporLove a răspuns:

Am fos si eu asa. Incearca sa ne dai mai multe detalii despre jocurile care le are. care le joaca.

| GheNsS a răspuns:

Depinde de tine ce vrei de la el acum si in viitor, daca te face fericita de ce sa nu continui, daca nu gaseste pe altcineva nu este sfrasitu lumi. Mult noroc!

| SomeOne_1942 a răspuns:

Citeste din scoarta in scoarta acest articol si fi mai atenta la alegerea partenerului/iubitului/prietenului: http://www.lacafele.ro/5-tipuri-de-barbati-care-ar-trebui-evitati/

| Maya_deci_1993 a răspuns:

Daca iubirea intre voi este adevarata. nu poti sa te desparti de cineva doar ca nu face ce iti place, poate nici lui nu-i place ceva la tine si nu iti spune si sa iti spun ceva '' te iubeste cu adevarat persoana care te accepta cu defectele care le ai fara sa te schimbe'' si astea sunt lucruri minore, dar daca mai mult cu prieteni lui decat cu tine? daca iesea in oras mereu fara tine? daca te insele? eu cred ca ar trebui sal lasi sa se schimbe singur, sa-si dea seama ca nu-i bine asa cum face. sau ajutal tu de ex( cand un coleg vorbeste fara sa isi dea seama, criticatil amandoi pe ala ca sa se simta si el si sa nu mai vorbeasa ce nu trebuie) si cu suparatul fal si tu sa inteleaga ca nu-i copil sau incearca tu sa nu mai faci ce nu-i place. te pup