| Justananonim a întrebat:

Dragoste la prima vedere, am fost acum 5 zile in satul din care sunt bunicii mei si nu prea stiam locul asa ca am vazut o fata si am intrebat-o daca vrea sa-mi arate locul ea a acceptat ne-am plimbat 3 ore deja era noaptea ne tineam de mana si apare o prietena de-a ei si ne-a intrebat daca suntem impreuna noi am spus "da" prietena ei a spus ca nu ne crede si atuncia am satutat-o ea mi-a zambit, vorbim aproape in fiecare zi si ne-am vazut ieri in rest ne vedem doar in weekend intre noi sunt 15-16 km ea mi-a spus ca ma iubeste partea proasta e ca nu stiu aproape nimic de fata asta nu prea imi dau seama daca e ieftina sau chiar ne iubim eu cel putin o iubesc nu mi s-a mai intamplat niciodata sa ma intragostesc doar din priviri

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai tot timpul din lume sa o cunosti si sa accepti sau nu sentimentele pe care le ai pentru ea.
Nu conteaza inceputul si desi al vostru a fost foarte furtunos, continuarea e mult mai importanta.
Asa ca, incearca sa o cunosti cat mai bine si vei intelege daca este vorba de un foc de paie sau nu!

| neutrino a răspuns:

Ce mai conteaza cum a fost sau ce-a facut pana acum daca tu o iubesti?

| KaterinaРомановский a răspuns:

Pai tu o iubesti sau nu?

| AlleMrr69 a răspuns:

Incearca sa aflii mai multe despre ea..intreab-o despre trecutul ei. daca nu vrea sa iti spuna sunt 2 motive: a) ascunde ceva si b) a avut un trecut dureros..si nu vrea sa isi reaminteasca.

| TwilightAliceCullen a răspuns:

Well...intr-o relatie e important sa ai incredere, dar, avand in vedere ca de-abia ce ai cunoscut-o pe tipa si stati la distanta unul de celalalt, e mai greu. Daca tu cunosti pe cineva din satul respectiv poti sa pui persoana respectiva sa iti spuna daca o vede cu altcineva... oricum, la inceput nu incerca sa pui mult suflet ca sa nu suferi mai tarziu. Si eu am fost impreuna cu un tip din satul bunicilor, un tip timid, care nu era in stare sa imi raspunda la telefon pe motiv ca e emotiv, eu am rupt legatura cu respectivul, a trecut ceva timp si cand m-am dus apoi la tara am aflat ca el, in timpul asta, fusese impreuna cu alte 2 fete, una fiind prietena mea...era o vorba : intr-o relatie la distanta, toti cei 4 sunt fericiti. Sa speram ca nu se va aplica si in cazul tau, asadar mult noroc!

| Andruta7 a răspuns:

Asigura-te ca ea e fata de care ai nevoie......intreab-o lucruri despre ea. Dar totusi daca ma intrebi pe mine fata asta mi se pare cam disperata daca ti-a spus deja ca te iubeste dupa o zi......Cunoaste-o si apoi da-ti seama ce simti!