| anonim_4396 a întrebat:

DUPA CAT TIMP POT SA AFLU DACA SUNT GRAVIDA SAU NU?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Imediat prin lipsa ciclui menstrual, tensiune în sâni, grețuri și vărsături matinale, nervozitate, stare de rău general, creșterea apetitului alimentar, etc.
De regulă după prima lună.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur-sigur la 10-12 zile de intarziere a menstruatiei sau la 21 de zile de la conceptie.

| mikiscence a răspuns:

De la data cand trebuia sa-ti vina menstra... abia dupa 2 saptamana testele de sarcina iti dau un rezultat sigur... dar cel mai sigur iti faci test beta hcg urina sau sange .de preferat sange... e o cale sigura... testele mai dau eroare

| powergirl a răspuns:

Testul de sarcina iti arata daca esti insarcinata dupa 7 zile de sarcina fa-ti in test si afla daca esti sa u nu sa scapi de griji

| Beatrice_6624 a răspuns:

Dupa ce au trecut 5 zile de la data cind trebuia sa ti vina ciclu sau cel mai sigur faci testul de toata ziua, este destul de bine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dupa 10 zile de intarziere fa testul si afli.

| andryka a răspuns:

Printr-un test ( de la farmacie de exemplu) poti afla si de a doua zi

| DeeDee_1261 a răspuns:

Chiar si dupa o luna daca nu ati mai vine ciclu happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu la 2 saptamana dupa poti fc test si it va arta daca esti sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

14 zile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de la femeie la femeie eu am aflat dupa 2 luni si jumatate si ma venit perioada lunara peste sarcina si chiar nu am avut deloc simtome am facut foarte multe teste pot sa spn ca toate firmele le-am luat la rand dar dupa 2 luni si jumatate am aflat ca chiar sunt insarcinata iar menstruatia mi-a venit pana la 3 luni deci cel mai bine este sa consulti medicul sau analiza sangelui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci tot n-am inteles... dupa cat timp de la contactul sexual stiu daca sunt insarcinata?