| Eu69 a întrebat:

Dupa ce ejaculez penisul revine in flasc, este normal?

8 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Da este absolut normal!

| domnulgoe a răspuns:

Nu prea, in mod normal ar trebui sa fie,, par,, toata ziua, sa poti tine 10 kg greutate pe ea si nici macar sa nu se indoaie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Erectia se datoreaza sangelui pompat sub presiune de catre inima in corpul spongios al corpilor cavernosi, ca urmare a unei excitatii mecanice sau mentale. Cresterea fluxului de sange se realizeaza pe cale neurohormonala.La finele actului sexual apare ejacularea care se produce pe cale reflexa si consta in proiectarea, sacadata si sub presiune a spermei in afara organelor genitale. Dupa ejaculare tot pe cale neurohormonala intervine si disparitia excitatiei ceea ce va micsora ritmul cardiac precum si deschiderea valvelor din corpii cavernosi, urmata de golirea/eliminarea sangelui din acestia si revenirea penisului la forma normala, adica in starea de repaus, flasca.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ca dupa un act sexual si o ejaculare bogata, este normal sa intre in starea aceea de flasc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Dendoris a răspuns:

Unele unelte ar trebui sa vina cu instructiuni de folosinta, pe bune acum -.-

| LeZizu a răspuns:

Da, este normal

| Adii91 a răspuns:

Subscriu ...dovada clara a faptului ca druga ta e pe cale sa-ti cada jos

As intocmi un testament de urgenta, daca as fi in locul tau