Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2606655intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
14 Apr
SATI 328.573AFISARI
145.402VIZITE
120.348V. UNICI
4 Septembrie 2010
gagica intreaba:

Dupa cit timp dupa contactul sexulat apar simptomele ca esti insarcinata? care sunt ele? le au toate fetele? si dupa cite luni este vizibil ca esti insarcinata? mrs la rspunsuri sincere.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 9 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 4 Septembrie 2010 22:22
    Brigaela a răspuns:
    Primul simptom e intarzierea menstruatiei. Apoi, la 4-5 saptamani de la contactul sexual apar balonare, somnolenta, ceva mai tarziu greturi si intoleranta la mirosuri. Durerile de sani pot aparea la 10-14 zile de la conceptie. Nu le au toate femeile, doar vreo 40%. Sarcina este vizibila la 14-18 saptamani.
  • 4 Septembrie 2010 17:13
    ÉrotiqueConseils a răspuns:
    In primul rand, lipsa menstruatiei. Dupa 3 saptamani de la concepere se poate face test de sarcina.Simptomele apar dupa o luna-doua:greturi, pofta de mancare, sensibilitate la mirosurile puternice s. a. s. a. Dupa 3-5 luni burta se mareste. In functie de conformatia fiecarei femei.

pa, pa.
  • 4 Septembrie 2010 19:50
    TąNyą a răspuns:
    2 săptămâni.

- greaţă
    - ameţeli
    - pofte.

~ 2 luni. se observă.

FantaSZy.
  • 4 Septembrie 2010 17:06
    TPMTotiPentruMine a răspuns:
    Dupa 2 saptamani poti afla daca esti insarcinata, timp in care incep sa-ti apara si simptomele
    simpotmele sunt greturi mai ales dimineata...si pofta maare de mancare. dupa 3 luni incepe sa se vada ca esti insarcinata.asta o spun nu din proprie experienta.deci mai bine asculta celelalte raspunsuribig grin
    succes:*
  • 4 Septembrie 2010 18:19
    wolfer18 a răspuns:
    Glumind putin acum, dupa 9 luni o sa aflii sigur daca esti insarcinata, o sa aflii si cu ce.
  • 22 Octombrie 2010 13:45
    Raspuns anonim:
    Eu stiu ca 7-10 zilea...
  • 17 Ianuarie 2011 16:58
    Raspuns anonim:
    As avea si eu o intrebare daca am facut sex si nu a lasat in mine pot sa raman gravida pentru ca am vazut ca am putin de burta ceea ce eu nu am avut burta pana acum se poate ce ziceti mersi de raspuns
  • 23 Ianuarie 2011 20:59
    Raspuns anonim:
    Am facut sex si nu stiu daca baiatu a dat druma in minem, dupa cit timp pot sa aflu daca sunt insarcinata
  • 4 Septembrie 2010 20:37
    alexandra_4260 a răspuns:
    Deci. din propria experienta.cam dupa 2 saptamani poti sa stii daca esti(cu un test de sarcina)sau daca mergi la medic ginecolog afli mai repede...simptomele iti apar cam in interval de 2-3 saptamani. Iar pe la 3-4 luni incepe burtica sa creasca(depinde de corp.)fiecare sarcina difera:d