| Iacob_Aurel_1986 a întrebat:

Dupa o relatie de 5 ani am fost Înșelat si nu pot sa o scot din minte știe cineva antidotul care ma face sa o uit pt totdeauna

Răspuns Câştigător
| CorinaReg19 a răspuns:

Antidotul este timpul. iar asta cere mult timp

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Salut prietene!
Spui ca dupa 5 ani. bbla bla.
Dar oare tu ai auzit ma gandesc si eu.cazuri. cu mult mai urate. decat cazul tau! dupa relatiii cu mult mai lungi decat a ta. poate si cu ceva copii bla bla intelegi?
Si acum ce vrei? ce credeai ca stai langa o sfanta? daca mai erai si insurat mai aveai si un copil doi. ce faceai?
Antidotul este acesta! incearca sa faci lucruri noi care poate inainte nu reuseai sa le faci atat de des! Schimba ceva in viata! Nicidecum sa nu incerci sa o mai cauti ori sa i ceri cine stie ce explicatii crede ma ca sunt de prisos! sa incerci sa intelegi ca nu era o sfanta! ci o biata pacatoasa.laughing incearca sa ti faci alta iubita! si asta este. ce vrei acum! Doar esti barbat nu i asa? Fruntea sus si nicidecum incearca nu te mai. jelesti de unul singur! Deci nu o critica pentru ce ti a facut ci mai degraba multumeste i pentru toate lucrurile frumoase care ti l e a oferit! si pa si la revedere. ok?

| SpawNury a răspuns:

Nu te lua de cei care zic sa te bagi in alta relatie. Daca o faci, iar vei suferi cand o sa-ti pierzi noua iubita. Daca esti nascut pe '86 asa cum ai la nume, inseamna ca esti mai mare cu 8 ani decat mine. Nu stiu cu cat te-ar ajuta sfatu' meu dar in viata cateodata inveti si de la cei mici. Eu am 20 de ani si am avut o iubita de la 14 la 19 [5 ani]. Si pana la urma am gustat si eu din painea neagra pe care ai mancat-o si tu. Urat moment, stiu cum te simti. Primele 2 saptamani nu am iesit din casa, era foarte nasol. Dar mi-am bagat mintile in cap si m-am gandit ca nu e singura femeie din lume, ca mai sunt aproximativ 3, 5 miliarde de femei si ca am toata viata inainte sa-mi gasesc una si mai buna ca ea. Am facut tot posibilu' s-o uit, am renuntat sa ascult melodiile alea "de dragoste" care ma faceau sa ma gandesc la ea, ieseam afara si incercam sa nu raman singur, ca, cand eram singur ma tot gandeam la ea, cand ea probabil era peste altu'. Pune-ti o singura intrebare. "Merita?". Raspunsul e NU din orice colt. Nu merita. Succes in viata!

| HueyFreeman a răspuns:

Absenta unei cantitati considerabile de miserupism face rau oricarui barbat.

| Mussette a răspuns:

Cu bocete, calmante si multiple activitati, vei uita.
Treci peste si reiei totul daca poti, daca nu, viata merge inainte si tu trebuie sa ti pasul.

| sweetangels a răspuns:

Secretul e sa incepi o relatie cu alta fata. Altfel n-ai cum s-o uiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetangels):

Mi s-a parut mereu aiurea comentariul asta. cu siguranta mai are sentimente pentru ex, cum ar putea sa se ataseze asa repede de alta? sau asa e la moda?

| sweetangels a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce sa faca? Sa se intoarca la ex care poate e genul unde am scuipat nu mai ling? Cine inseala o data inseala mereu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetangels):

Iti dai seama ca dor idiot sa fie sa se intoarca la ex. dar sa cauti in alta parte asa de repede nu mi se pare "desptept". eu cu timpul am inceput sa ma gandesc din ce in ce mai putin si acum nu mai am probleme cand imi aduc aminte, dar asa sa treci de la una la alta ca si cum nu a fost nimic, mi se pare aiurea. toti oamenii sunt diferiti pana la urma.

| sweetangels a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca ranile se vindeca greu, dar pana la urma nu aduce anul ce aduce clipa. Doar facand o schimbare va putea sa-si indrepte prioritatile spre alt target

| NoRegretsxx a răspuns:

Culca-te cu sor-sa sau cu prietena ei cea mai buna si combina-te cu alte fete sa ai ocupatie.

| Iacob_Aurel_1986 explică:

Asta fac dar si cand fac sex cu alta imi închipui ca sunt cu ea