Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2780584intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
24 Oct
SATI 256.184AFISARI
135.333VIZITE
121.780V. UNICI
19 Februarie 2013
LilianaT intreaba:

Dupa parerea voastra cum este mai bine sa iubesti sau sa fii iubit/a?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    19 Februarie 2013 14:31
    Schatzyyyyy a răspuns:

Ambele! Te simti mai bine langa persoana de langa tine,atunci cand stii ca te iubeste si il iubesti! Sau poate exista si "sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc"! Poti iubii, dar sa nu fii iubita, sau poti sa fii iubita si sa nu iubesti, dar cel mai frumos sentiment e acel unde ambii se iubesc!

• 26 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 19 Februarie 2013 14:36
    mona a răspuns:
    Este bine ca sentimentul asta de iubire sa vina din ambele parti, sa iubesti si sa fi iubit
  • 24 Februarie 2013 11:59
    Gdeni a răspuns:
    Sincer. dar totusi sa fi si un pic jmechera k pourma te ia de fraierawinking
  • 22 Februarie 2013 20:49
    NitrowsDwt a răspuns:
    Să fii iubit e tare. :3 Să iubeşti e naşpa ca na... dacă ăla nu ţine la tine, te-ai dus dracu.
  • 19 Februarie 2013 14:20
    neutrino a răspuns:
    Mai bine este sa stai cu burta la soare si in acest timp sa fii iubita.
  • 19 Februarie 2013 14:23
    Azµre a răspuns:
    Să iubești nu există fără să fii iubit! Cu asta am spus tot.
    19 Februarie 2013 19:35
    VictorasRemus a răspuns (pentru Azµre):
    Hm... depinde la ce te referi eu te contrazic si i-ti dau un exemplu daca te duci la o fata care face strada poti sa o iubesti si ea sa nu te iubeasca? ori daca ai o situatie financiara foarte buna si vreo 60 ani o burtica de bebe poti sa ai o pustoaica sa o iubesti si ea sa nu te iubeasca?
    19 Februarie 2013 19:39
    Azµre a răspuns (pentru VictorasRemus):
    Da, corect, ai dreptate sunt foarte multe feluri și moduri în care să pui problema. Dar pe scurt, ca să iubești trebuie să simți și tu o oare care iubire, altfel ar înceta...
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • 19 Februarie 2013 14:18
    raluk27 a răspuns:
    Ideal este sa iubesti si sa fii iubit. Insa daca ar fi sa aleg, prefer sa fiu iubita.
    19 Februarie 2013 14:27
    B3b3Bo55 a răspuns (pentru raluk27):
    De fapt sa iubesti si sa fi iubit/a dar ai grija cum iubestiwinking
    19 Februarie 2013 14:29
    raluk27 a răspuns (pentru B3b3Bo55):
    Si eu ce-am zis?batting eyelashes
  • 19 Februarie 2013 14:41
    BSwwatch a răspuns:
    Din punctul meu de vedere fara dragoste reciproca e ca si cum i-ai face urmatoarea declaratie de dragoste unei persoane; Esti ce-a mai frumoasa de pe camp!
  • 19 Februarie 2013 14:47
    NoLiesJustLove a răspuns:
    Ar putea o pasare sa zboare doar cu o aripa? Exact asa e intrebarea ta
  • 19 Februarie 2013 23:00
    XyYx a răspuns:
    Cel mai frumos e sa iubesti si sa fi iubit. Dar din pacate in ziua de azi, unul iubeste iar celalalt isi bate joc sad
    Mai rar sunt persoane care se iubesc cu adevarat dar e cel mai frumos si cel mai pur sentiment pe care il poate simti cineva pentru altcineva, te simti cel mai implinit cand iubesti si esti iubit, iubesti si aerul care il respira persoana de langa tine. Ahhhh, ce frumos!
    20 Februarie 2013 18:20
    LilianaT explică (pentru XyYx):
    Foarte frumos spus...ai perfecta dreptate..bravo raspunsul este super!
    20 Februarie 2013 22:35
    XyYx a răspuns (pentru LilianaT):
    Mersi! happy
  • 19 Februarie 2013 14:21
    IREros a răspuns:
    Amandoua in acelasi timp, insa daca tot vrei neaparat unul din cele doua, sa fiu iubit clar, e greu sa iubesti si sa nu fii iubitbig grin prea dureros, dar sa fii iubit si sa nu iubesti... mai usor.
    19 Februarie 2013 19:40
    LilianaT explică (pentru IREros):
    Nu sunt de acord cu tine...tu ai spus ca este dureros sa iubesti si sa nu fii iubit ...tot asa spus si altii si in concluzie este ca ambele in acelasi timp sunt bune. dupa parerea mea
    20 Februarie 2013 07:58
    IREros a răspuns (pentru LilianaT):
    Daca ai citi tot ce am zis ai vedea ca am zis amandoua, insa intrebarea ta are 2 variante de raspuns nu si a 3-abig grin asa ca ti-am raspuns pe intrebare.
  • 14 Aprilie 2013 16:32
    エリザベス a răspuns:
    Ambele,dar daca trebuie sa aleg doar o varianta as alege sa fiu iubita.Este mai bine sa nu iubesti pe nimeni si altii sa te iubeasca, decat sa iubesti pe cineva si respectiva persoana sa nu te iubeasca.Ar fi mult prea dureros.
  • 19 Februarie 2013 21:42
    VictorasRemus a răspuns:
    Mai sa ma refer strict la intrebarea ta e mai bine sa fi iubit pentru ca ai dat intrebarea cu 2 raspunsuri nu cu 3 happy
  • 19 Februarie 2013 15:09
    Mirana03 a răspuns:
    Parerea mea este ca amandoua sunt necesare intr-o relatie. asa ca un mic exemplu: pentru o pasare ce aripa este mai importanta, stanga sau dreapta? Eu zic ca ambele apripi sunt mai importante asa cum si intr-o relatie este important sa iubesti si sa fii iubita.
  • 19 Februarie 2013 15:04
    anonim9552 a răspuns:
    Eu consider ca ambele. e frumos sa fi iubita, dar sa si iubesti (aceeasi persoana, de preferabil )
  • 19 Februarie 2013 20:11
    pytyk2818 a răspuns:
    Ambele sa iubesti si sa fii iubit(a) e minunat, daca iubesti doar uh ce rost are sa te amagesti si invers e la fel deci sa iubesti si sa fii iubit(a)
  • 19 Februarie 2013 20:11
    SaşaSpring a răspuns:
    Ambele. Degeaba iubesti daca nu esti iubita si degeaba esti iubita daca nu iubesti!
  • 19 Februarie 2013 15:02
    Cx_Deea_1996 a răspuns:
    Mai nou e sa fi iubit/a ca daca iubesti suferi.
  • 19 Februarie 2013 14:39
    FataSensibila a răspuns:
    Daca iubesti si nu esti iubit, suferi
    daca esti iubit si nu iubesti, faci pe altcineva sa sufere
    deci ambele: sa iubesti si sa fi iubit