| GabrielaBi a întrebat:

E adevarat ca baiatul care iubeste face tot pentru fata iubita?
Aceasta intrebare mi-o pun eu de citeva zile, si stau la dubii.
Eu am 17 ani, el 22.Am decis sa fim impreuna cu o zi inainte ca el sa plece peste hotare, dupa 1 an de chin, in care el incerca sa ma cucereasca. Timp de 3 luni l-am asteptat cumintica acasa.Pe 29 aprilie a venit, a intrat in tara la 3 de noapte, in acea secunda m-a si sunat.I-am raspuns, buimacita de somn.Cand mi-a spus ca a ajuns acasa eram atit de fericita.In acea zi ne-am vazut si totul a fost bine, foarte bine.A doua zi am plecat la discoteca cu mai multi prieteni.La inceput ne-am certat putin pentru ca el imi spunea ca afara e frig iar eu nu eram imbracata atat de gros,ii explicam ca nu mi-e frig iar el striga la mine,de parca ar fi tatal meu.
Apoi trebuia sa plec pana acasa cu o prietena,el ne-a chemat un taxi,si mi-a spus sa-l sun cand ma intorc,iar eu i-am zis ca nu pot sa-l sun ca nu am bani in cont, si el s-a suparat, s-a intors si a plecat.Cind m-am intors el deja nu era,imi pare ca pleca-se la alta discoteca.
Eu cred ca el ar fi putut sa mearga cu noi,si acesta e un motiv stupid de suparare.
Ma simt prost,si sunt foarte dezamagita,pentru ca l-am asteptat cu sufletul la gura,si acum...
Stau numai cu telefonul in mana de luni si astept sa ma sune, dar nimic.
Imi pare foarte rau,pentru ca stiu ca degraba trebuie sa plece inapoi,iar noi irosim timpul in care ar trebui sa il petrecem impreuna, de la o mica cearta fara motiv intemeiat.
Ne-am mai certat odata cind era in Anglia, si 2 saptamini nu am vorbit.In final mi-a scris el, si mi-a spus ca special nu mi-a scris cu speranta ca voi face eu primul pas.
Oare acum tot asteapta primul pas? De ce sa-l fac, daca eu nu am gresit cu nimic.Eu am impresia ca stau acasa si innebunesc, ma sufoc, iar el se distreaza.
Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da, dar cand iubim cu adevarat ceea ce nu e foarte des, in timp mai generalizam si noi si numai credem in sexul opus

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca ciorba reincalzita mai e buna!
V-ati mai certat in trecut, v-ati certat si acum, relatia asta nu are nici o sansa pe viitor!

Cat priveste lozinca ta, unde intrebi daca "... baiatul care te iubeste, face totul pentru femeia iubita", as putea spune ca este valabila si pentru tine!
Dragostea este reciproca si impartasita de amandoi!
O dragoste venita doar dintr-un singur sens, adica doar de la unul din iubiti, nu este de ajuns intr-un cuplu!

| UnBroken2016 a răspuns:

Sa cauti altul. Daca fiecare asteapta ca celalalt sa isi ceara scuze, e chiar stupida relatia voastra.

| justadream94 a răspuns:

Daca tii la el pune mana pe telefon si suna-l tu

sa stii ca sunt baieti care tin la fete si lasa cat lasa suna cat suna mai inchid un ochi
calca pe orgoliu si suna mereu ei, desi te lasa un timp sa vada poate lasi tu de la tine

lasa d ela tine si suna-l pana nu e prea tarziu

eu sunt genul asta de baiat..nu asi lasa la nesfarsit de la mine..si nu cred ca ar faceo cineva

in opinia lui probabil tu ai gresit, sunteti 2 firi diferite..nu ai cum sa stii parerea lui sau ce gandeste el cum nici el nu o stie pe a ta

DECI SUNA-L MAI REPEDE SI ANUNTA-NE SI PE NOI UNDE IESITI.

| C4T4L1NU5 a răspuns:

Sincer scuze ca te iau dur dar, esti proasta daca se comporta asa dal drk si cautati pe altu ce atata incebunesti acasa

| Gan3ji a răspuns:

Mai bine faci tu primul pas

| Vulpița26 a răspuns:

La prima intrebare da este adevarat baietii ar face orice pentru fata iubita, doar pentru ca acesteia sa ii fie bine. Si in legatura cu cearta pe care ati avut-o se vede ca el chiar tine foarte mult la tine pentru ca isi facea griji pentru sanatatea ta si nu uita ca el este mai mare decat tine deci e normal. Daca crezi ca nu il mai poti astepta ar trebui sa faci tu primul pas. Mult succes!