| dancapitan a întrebat:

E adevarat ca barbatii se indragostesc mai profund decat femeile? si daca da de ce?

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de fiecare persoana in parte; dar asa in general femeile se indragostesc mai repede si mai usor, dar si trec mai repede peste, chiar daca si ele sufera si iubesc, sunt mai puternice desi par mai slabe, desi ele se descarc, plang si toate cele, baietii tin in ei si sufera mult mai mult atunci cand iubesc cu adevarat.Barbatii se indragostesc mai greu dar parerea mea e ca si atunci cand se indragostesc cu adevarat, iubesc foarte profund si sunt in stare de multe sacrificii pentru. fata iubita, dar totusi depinde.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca o luam in general, atunci, da, barbatii iubesc mai intens pentru ca ei se indragostesc mult mai rar decat fetele - de 2-3 ori maxim in toata viata lor!

| Razvan a răspuns:

Pentru ca mentalitatea masculina e diferita de cea feminina. Ei se indragostesc greu dar cand o fac, e pe bune, pe cand femeile se indragostesc repede si superficial
Se spune ca in viata fiecarui barbat a existat o Ea care l-a schimbat.Pe cand in viata unei femei au existat mai multi Ei pe care i-a iubit diferit dar in egala masura

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu cred...depinde de fiecare persoana in parte. eu am auzit si ca barbatii ar suferi mai mult dupa o despartire decat femeile desi nu prea cred...thinking

| AnonimA a răspuns:

Da pooate da eu nu crdoh go on

| cossmy a răspuns:

Da...mult mai profund. Tocmai pentru ca ei se indragostesc mai rar, atunci cand o fac sunt nebuni dupa fata respectiva. D aceea si sufera mult mai mult dupa o despartzire(cu fata pe care o iubesc cu adevarat). Am obs ca multe fete se agita ca pr lor nu le spun "te iubesc" un baiat nu va spune niciodata asta, sau foarte rar, daca nu simte cu adevarat...

| GyeBaek a răspuns:

Depinde de om

| evelynne a răspuns:

Eu cred ca dahappy. Un barbat cand iubeste cu adevarat, iubeste mai intens, depunde mai multe sentimente decat o femeie.

| RobertClaudiu a răspuns:

Eu creca nu pentru ca majoritatea suntem indiferenti

| princess_1786 a răspuns:

Anunta`ma si pe mine daca ai descoperit u un barbat care sa iubeasca asa profund eu nu am descoperit...deci nu cred pupici

| Dmonik a răspuns:

Nu cred ca sexul da masura dragostei sau a intensitatii sentimentelor. Profunzimea sentimentelor are legatura cu sensibilitatea, simtirea fiecaruia, cu educatia, pana la urma (nu ma vad alaturi de un necioplit, voi fi atrasa de cei asemenea mie, va fi mai usor sa iubesc oameni buni), dar nu are tangenta cu sexul celui care ofera dragoste!

Răspuns utilizator avertizat