| Ionică a întrebat:

E normal ca la prima intalnire sa aduc flori si sa fiu imbracat la costum? Ce flori imi recomandati? Iau la buchet sau o floare? Cum sa fiu imbracat? Sau iau cadou? Si ce cadou? Ce sfauturi imi dati?

19 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu e normal să te îmbraci la costum. Te duci să te vezi cu o fată (care încă nu e una specială pentru tine - orice ai zice) nu la interviu sau la nuntă.
Nu, nu îi lua flori şi în general niciun cadou. E prima întâlnire nu aniversarea a 5 ani de relaţie!
Eventual plăteşti tu consumaţia.
Te îmbraci c-un tricou şi c-o pereche de blugi, cum te simţi tu mai confortabil şi cum te îmbraci de obicei căci aşa te va vedea de cele mai multe ori!
Nu de alta dar dacă te va vrea, te va vrea aşa cum eşti de obicei şi pentru ce eşti tu în general ca om nu pentru costum, florile nu-ştiu-de-care sau pentru tricoul roz şi ce alte fantasmagorii au mai scris unele pe-aici.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Fara costum daca ea nu e genul 'la costum'. Si ii poti lua un trandafir, dar nu mai mult ca o inveti prosthee hee

Parerea mea!

| baru a răspuns:

La prima intalnire nu se imbraca in costum si nici nu se duce un buchet de flori. Sa o luam de la capat; Te imbraci sport dar curat si de preferinta nu in trening. Ca si flori, duci o singura floare iar acea de preferinta pentru ai arata dragostea sau faptul ca-ti place de ea ducu o floare care se numeste, Floarea Paradisului Trebuie sa ai mare grija sa fi tuns proaspat iar cu ce vei fi incaltat sa fie curati si buni. Sa nu fi cu un toc mai jos sau cu talpa gaurita. Sa ai grija la ciorapi. Culoarea si calitatea O femeie sesizeaza rapid aceste lucruri de care noi nu dam importanta. Sa ai la tine in buzunar servetele umede parfumate. Sigur ca si un control din partea ei i-ti va cere la un moment dat. Cam atat la prima intilnire in mare Succes si fi tare. Pa

| shtephie a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa te imbraci la costum! Trebuie sa fii curat, ingrijit si parfumat!
Consider ca un trandafir e de ajuns. Si cadoul nu de la prima intalnire. Treb sa mai astepti...sa vezi cum decurg lucrurile.
Noi fetele nu vrem cadouri mari, ci mici si dragute, simbolice!
Daca faci multe cadouri, s'ar [utea ca acea pers sa stea cu tine numai din cauza asta!

| anonimaa a răspuns:

Mai.imbracate lejer adica nu la costum caci poate ea o sa vina in costum de schi cu o minge de baschet in mana...mai bine fi relaxat si dai un trandafir daca insisti

| BlueDreams a răspuns:

Wow, wow, wow, prea multe intrebari deodata.Incerc sa-ti raspund la toate.Mai,Ionica aici depinde si de fata. Daca este sofisticata, pretentioasa si o romantica incurabila eu cred ca da.Insa daca este o tipa sportiva, obisnuita cred ca nu.Incearca s-o cunosti mai bine, intreab-o ce ii place.Si ca sa-ti raspund la celelalte intrebari...Chiar imbracat la costum nu, s-ar putea sa te creada plictisitor sau invechit, de asta iti spun depinde foarte mult de personalitatea fetei.Cu florile sunt de acord. Dar nu-i lua trandafiri de la prima intalnire, sti tu ce simbolizeaza aceste flori.Eu as opta pentru un crin.Imbraca-te cum te simti bine, insa sa fie si un pic elegant, adica nu in tenesi, un tricou aruncat pe tine si cei mai tociti blugi.Lasa cadoul, inca nu.Fi tu insuti, incearca s-o cuceresti, s-o impresionezi, daca te place va fi a ta.Suucces!

| lilstar a răspuns:

Imbracatul la costul...hmm mi se pare de pe timpul buniciihappy incearca alceva si un simplu trandafir e de ajuns nu iti trebuie un buchet. Incearca sa fi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| mary_5801 a răspuns:

Eu zic ca la prima intalnire te duci cu un buchet. dar vezi sa nu fie garoafe.nu te imbraca la costum, incearca ceva mai casual, sau poti combina jean cu camasa, si pantofi.cadouri,ceva mai tarziu, pe la a treia intalnire.asta e parerea mea.

| Alina a răspuns:

Ar fii frumos sa-i iei un trandafir alb.Nu te imbraca la costum pentru ca ai fi prea exagerat. O pereche de blugi si un tricou sunt perfecti.Si nu incerca sa pari altcineva! Succes!

| Alina. a răspuns:

@ crissuu Mie nu-mi plac baieti in roz mi se par niste gay laughing!

Fi tu insuti asta e cel mai important. Daca mergi intr-un restaurant de fite poti sa te imbraci in costum daca nu, nu! pentru ca vei parea prea sofisticat.

Casual, e cel mai ok. Blugi un tricou sau sport. Nu-ti lua camasa cu guler ridicat la blugi ca vei parea cu cocalar. happy

Adidasii sa fie curati ciorapi albi conteaza foarte mult la o femeie. Sa fi tuns, aranjat, parfuuuumat ( femeiilor le plac mult barbati foarte parfumati)!

Flori : e ok un singur trandafir, pentru ca este vorba de prima intalnire, nici decum cadouri la prima intalnire ca o sa para stanjenitor ( am patit :-|).

Conteaza sa vorbesti deschis, sa fi mai dur, sa nu ocolesti nici-un subiect deschis de ea si sa fi interesat de tot ce spune, si te va placea sigur!

Bafta!

| wanda a răspuns:

Nu costum

nu cadoulaughing

poti sa te imbraci lejer...cum te imbraci tu de obiceiwinking

si e mai bine sa ii iei un trandafir sau o floare de sezon decat un buchet

| dizzie a răspuns:

Sfaturi : sa fii tu! nu altcnva in locu tau imbracat si cu flori si etc...fii tu si daca te placa pentru ceea ce esti, aia e happy succes

| nestlebaby a răspuns:

Doar nu te duci la interviu happy nu te imbraca in costum in nici un caz. poti sa-ti iei niste pantaloni( blugi sau pantaloni de vara mai subtiri) si un tricou. ia unul mai colorat ca astea se poarta. du-i flori dar nu neaparat flori scumpe gen trandafir sau mai stiu eu ce alte flori exotice. eventual sa-i cumperi un buchetel mai mic de flori dar genul la alea de camp(sa dea impresia ca le-ai cules chiar tu) sau daca nu, cumpara-i o floare (trandafir, garoafa, etc.nu-mi vin acu in minte toate, da din astea ce intra in categoria scumpe si pretentioase) si sa mirosi bine si sa fii tu insuti.inchipuie-ti ca este o veche cunostinta si ca te intalnesti cu ea dupa mult timp si lasa discutia sa curga de la sine.bafta!

| mutty a răspuns:

1.Nu mai fii asa panicat de cadou, flori, parfum si din astea, daca pentru tine elegant inseamna 4 ace e ok
Imbracate in ce te simti tu ca te caracterizeaza, te simti ok si esti tu insuti, cat despre cadouuri si celelalte lucruri lasale sa vina de la sine

| AndreEa_8847 a răspuns:

Cat de dragutz.norocoasa fata tongue

fi tu.costum.pff.nu

imbraca`te cu ce iti place tie cel mai mult.\

adidasi, blugi, si un tricou de preferabil roz day dreaming

adica noua fetelor ne plac baietii in roz tongue

si flori thinking

hmm. dui un trandafir alb :X

Baftaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casual style si un trandafir, e ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbracate lejer, iar un trandafir ar fi minunathappyCat mai simplu caci e o intalnire intre 2 persoane, poate viitori iubiti, nu o intalnire de afacerihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie una nu imi prea plac baietii/barbatii la costum cravata eventual blugi si camasa dar nu alba ceva mai sport... si cu florile un trandafir rosu e suficient pentru 1 intalnire... si da-te cu mult parfum, mie imi place ca un bait sa lase o dara de parfum mi se pare cool marog acu faci ce vrei. succes!