| belivl a întrebat:

E normal?
Mi-a venit ciclul pe data de 15 decembrie si m-a tinut 2 zile apoi la un contact sexual pe data de 27 mi-a curs putin sange se observa pe penisul partenerului, mi-a dat un medic sa iau 3 zile antibiotic, medic ginecolog, acum mi-a venit ciclul pe 27 ianuarie, nu inteleg de ce asa tirziu.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal. Depinde ce varsta ai: daca ai 15-16 ani, poate fi o dereglare de adolescenta. Cred totusi ca ar fi bine sa mergi la ginecolog (dupa parerea mea altul decat cel care ti-a dat antibiotice la sangerare) sa te consulte si sa-ti faca un Papanikolaou si o echografie. Fa si un test de sarcina, desi nu cred ca esti gravida, dar ca sa fii sigura.

| Sofer a răspuns:

Ai niște dereglari hormonale. Asta e cauza.

| altul a răspuns:

A fost prima oara nu? daca a fost prima oara inseamna ca tea dezvirginat! pa