| luizaecudani a întrebat:

E ok sa te masturbezi fara sa ai orgasm?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad care ar mai fi scopul masturbarii daca nu ajungi la orgasm

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce ai mai faceo?, mi se pare o inutila pierdere de vreme rolling on the floor

| LoveSleep a răspuns:

Da!
Tu cum crezi că ajungi la performanța asta fără să practici teoria ta?
http://bebeko.org/wp-content/uploads/2014/03/Bicep-image-2.jpg
E ok, continuă.

Răspuns utilizator avertizat
| Seba2013 a răspuns:

De ce se recomanda masturbarea?
Pentru a scapa de tensiune.
Care tensiune?
Tensiunea excitatii sexuale.
La excitatie, in corp se produc mai multe efecte fiziologice, nu numai erectia.
Asta inseamna stres, tensiune, boli.

Daca nu ar fi orgasmul, toti s-ar imbolnavi de stres.

Stresul nu insemna numai frica, inseamna si placere.
Placerea deinde de dopamina, iar dopamina este o catecolamina.
Catecolaminele sunt hormonii stresului.

| Miihaa a răspuns:

Nu cred ca exista nici o problema

| Sfetnicul a răspuns:

Nu e ok să te masturbezi. Și dacă îți mai pui astfel de probleme, te va lua la mișto tot TPU-ul.

| Jucausul a răspuns:

Mai intai spune daca esti fata sau baiat, ce varsta ai si la ce te referi. sa nu poti avea orgasm sau sa nu vrei sa ai!

| Ion_Cristian_1993 a răspuns:

Da, doar daca ii ok sa ari pamantul si sa nu bagi seminte de legume in el