| efimash a întrebat:

Ejaculare precoce se trateaza?
Daca da, atunci cum?
Vreau raspunsuri reale si adevarate

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Detalii,citi ani ai, ce sex faci si cit etc.Asa fara detalii sau un consult, mergi la sexshop si spune-i vinzatorului ce te doare si ala stie ce sa iti dea. Spor la treaba

| Emilian65 a răspuns:

Da, prin renuntare la masturbare.

| NoName0x0 a răspuns:

Da, ejacularea precoce se trateaza, insa ar trebui sa mergi mai intai la medic sa vezi daca este vorba de ejaculare precoce 100%, iar daca da, acesta iti va da si tratament!

| Erotes a răspuns:

Nu dispare în timp: sunt atâția bărbați ajunși la 40 de ani care tot nu au scăpat, fie și cu trecerea timpului.
Exerseaza cu,, Reverse Kegels''
Caută-le pe google. Singura soluție este detonifiera mușchiului bulbospongios (bulbospongiosus muscle) din planșeul pelvin masculin (o grupare de mușchi) prin aceste reverse kegels.
Sigur te-ai masturbat mult la filme porno și, fără să-ți dai seama, făceai,, kegels'' care au hipertonifiat acel mușchi responsabil de ejaculare.
Kegel normal strânge mușchiul (in timp îl tonifiază) iar Reverse Kegel îl întinde (detonifiază).
Spor la citit.